Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Zorunlu Bireysel Emeklilik Ayrılma Dilekçesi Örneği BES İptali

Hükümet tarafından geçtiğimiz aylarda zorunlu hale getirilen Zorunlu Bireysel Emeklilik için ayrılma dilekçesi örneği paylaşıldı.

Hükümet tarafından geçtiğimiz aylarda zorunlu hale getirilen Zorunlu Bireysel Emeklilik için ayrılma dilekçesi örneği paylaşıldı.

2017 yılı Ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere 45 yaş altı çalışanlar için ileriye dönük yatırım amaçlı Bireysel emeklilik sistemi zorunlu bırakıldı. Her ay maaşlarından belli bir düzeyde kesinti yapılarak BES’e zorunlu bırakıldılar.

- Advertisement -

BES İptali İçin Dilekçe

Ancak bazı çalışanlar yapılan bu uygulamayı kabul etmeyip, dilekçe yazarak iptal ettiriyorlar.  Peki , çalışanlar BES’i iptal etmek için hangi aşamaları izlemek zorundalar. 

BES sisteminden caymak için  ilk aşamada çalıştığınız birime dilekçe vermek zorundasınız. Bu konu ile ilgili “Cayma talebi, çalışan tarafından posta yoluyla veya güvenli elektronik iletişim araçlarıyla ilgili emeklilik sözleşmesi hükümlerine göre işverene veya şirkete bildirilir.” denilmektedir.

Tavsiye :  GSS Prim Borçları Silinecek Mi? Kimlerin Borçları Silinecek?

Cayma hakkı süresi içnde otomatik BES’ten ayrılmak içn Bireysel emeklilik şirketine de isteğinizi dilekçe şeklinde vermeniz gerekiyor. 

……….. EMEKLİLİK A.Ş.’NE

                                                           ………..

- Advertisement -

   Şirketiniz ve …………………………………. (çalıştığınız kurum / şirket) arasında akdedilen sözleşme kapsamında Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik sistemine dahil edildim.

Tavsiye :  Hastane Randevusu ALO 182 MHRS ile Nasıl Alınır? Detayları Öğrenin

      Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmeliğin 15. Maddesi kapsamında Otomatik Katılımlı BES ‘ten ayrılmak istiyorum. Bu doğrultuda işlemlerin devamı için gerekli bilgi / belgelerin yasak süresi içerisinde tarafıma iletilmesi hususunda gereğini arz ederim. …/…/2017

Adı Soyadı

        İmza

 

T.C. Kimlik No:

Adres                :

e-posta             :

Telefon             :

 

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.