Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Ziraat Bankası EFT Ücreti 2019

Bankalar arası para transferleri belli ücrete dayalı uygulanmaktadır. 2019 yılı Ziraat Bankası EFT ücretleri belli oldu. 2019 yılı Ziraat Bankası EFT ücretlerine ait bilgiler yazımızda!

Bankalar arası para transferleri belli ücrete dayalı uygulanmaktadır. 2019 yılı Ziraat Bankası EFT ücretleri belli oldu. 2019 yılı Ziraat Bankası EFT ücretlerine ait bilgiler yazımızda!

Her banka müşterisinin bankalar arası ET yoluyla para transfer etme hakkı vardır. Kişiler EFT yaparak kolay ve güvenli para gönderim işlemini tamamlayabilirler. Her bankanın EFT ücreti farklı hesaplanır. Ziraat Bankası 2019 yılı eft ücreti miktaraını açıkladı. Banka müşterileri 2019 yılında ödeyecekleri EFT ücret miktarını öğrenebilecekler.

 2019 ZİRAAT BANKASI EFT ÜCRETİ 

Ziraat Bankası intenet bankacılığını kullanarak EFT yapacak olan bir müşteri , para transferlerinde 3 TL tutarında bir ücret ödemek zorundadır. Müşteri muafiyeti yoksa 3,50 TL karşılığında EFT işlemlerini kolaylıkla yapabilecekler.  

Ayrıca EFT yapılan  saat ve ortam çok önemlidir. Eğer kişi saat 16:00’dan sonra EFT yapıyorsa  4 TL ödemesi gerekir. Telefonuna mobil olarak yükleme yapanlar  EFT işlemleri için 2 TL ödeme yaparlar. 

Ziraat Bankası ayrıca,  ATM’den EFT yapma imkanı  sunuyor. Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılan EFT işlemleri için 5 TL ücret kesmektedir. ATM’den saat 16:00 ‘dan sonra yapılacak olan EFT işlemleri için  bankaya ayrıca bir işlem olduğundan dolayı 6,5 TL  tutarında ücretlendirilir. Ziraat banaksından 250.000 TL’ye kadar  gerçekleştirilen transferler 10 TL’den ücretlendirilir.250.000 TL üzeri işlemlerde ise EFT ücreti 30 TL dir.

Bankalar arası para transferleri sayesinde daha güvenli bir ortamda banka işlemleri gerçekleşmektedir. Günümüzde bir çok müşteri para gönderim işlemlerini bu şekilde yaparak  daha rahat ediyorlar. Ziraat Bankası gibi diğer bankalarda EFT işlemi ile müşterilerine büyük kolaylık sağlıyor. EFT ile para gönderimi oartalama 5-10 dakika içinde gerçekleşir. Hafta sonu yapılan EFT işlemleri birgün sonra gönderilen hesaba geçer. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.