Ana sayfa Finans Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır? Birikimlerini Altın Olarak Değerlendirmek İsteyenlere!

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır? Birikimlerini Altın Olarak Değerlendirmek İsteyenlere!

Birikimlerini altın olarak değerlendirmek isteyenler Ziraat Bankasının altın hesabını kullanabilirler. Ziraat Bankası altın hesabı açmanın püf noktaları.

7
0

Birikimlerini altın olarak değerlendirmek isteyenler Ziraat Bankasının altın hesabını kullanabilirler. Ziraat Bankası altın hesabı açmanın püf noktaları.

Günümüzde birikim yapmaya önem veren vatandaşların sayısı hızla çoğaşlıyor. Zor durumlarında destek olabilecek bu birikimleri altın olarak bulundurmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Bundan dolayı bankaların altın hesabı hergün yeni müşterilerle tanışıyor. Ziraat Bankası altın hesabı açmak için yapılması gerekenler;

Elde bulunan altınlar Ziraat Bankasının herhangi bir şubesine giderek değerlendirilebilir. Banka görevlilerince gerekli değerlendirmeler yapılarak kişi adına altın hesabı (vadeli veya vadesiz) açılır. İstenilen miktarda altın hesabı açılır. Hesab açılırken altının gramı veya kilosu tartılır. Kişinin hesabına yazılır. Hesap açtıran kişi haricinde hiçkims ebu altınları kullanamaz. 

 ALTIN HESABI İLE KARA GEÇİN

Para biriktirmek yerine altın birikimi yapmak çok daha karlı bir iştir. Altın fiyatları yükseldikçe paranında değeri artar. Altınları evde yastık altında bekletmek yerine Ziraat bankası altın hesabında değerlendirmek her zaman daha iyi olacaktır. Hırsızlığa veya kaybolmaya karşı en güvenilir yer bankanın altın hesabı kısmıdır. 

Altın vadeli  hesabı açılış oranı en az 10 gramdan başlar. 30 gün veya maksimum 400 gün vadeleri arasında mevduat hesabı kullanılabilir. Vadesiz altın hesabı için en az 1 gr altın yeterli olacaktır. Açılan vadesiz hesap üzerinden alım satım işlemleri gerçekleştirilir. Altın birktirmek isteyen vatandaşlar bu şekilde daha karlı ve güvenli birikimin kolaylığını yaşarlar. Ziraat Bankası vadeli veya vadesiz altın hesabı açarak geleceğinizi veya zor zamanınızı garanti altına alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here