Ana sayfa Genel Zabıt Kâtibi Alımları Ne Zaman Olacak? Zabıt Katibi Alımlarında Aranan Şartlar...

Zabıt Kâtibi Alımları Ne Zaman Olacak? Zabıt Katibi Alımlarında Aranan Şartlar Neler?

Zabıt Kâtibi Alımları tarihini merak eden okuyucularımız konu hakkında detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirler. Zabıt Kâtibi Alımları Ne Zaman Olacak? Zabıt Katibi Alımlarında Aranan Şartlar Neler? detayları ile yazımızda...

7
0

Zabıt Kâtibi Alımları tarihini merak eden okuyucularımız konu hakkında detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirler. Zabıt Kâtibi Alımları Ne Zaman Olacak? Zabıt Katibi Alımlarında Aranan Şartlar Neler? detayları ile yazımızda…

Zabit katibi olmak isteyenler için, Zabıt Kâtibi Alımları hakkında hazırlamış olduğumuz yazımızda konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Adalet bakanlığı bünyesinde alım yapılacak olan zabit katipliği işi için pek çok kişi ilgili ilanı, alım şartlarını ve başvuru şartlarını merak etmektedirler.

Her yıl Adalet bakanlığı zabit katibi alımı gerçekleştirmektedir. Bu yıl içerisinde de bakanlık alım yapacağını duyurmuştur. Alım tarihleri ise bir hafta öncesinden Adalet bakanlığı sayfasından ilan edilecektir. Adalet Bakanlığı resmi sitesini takip ederek ilan tarihini öğrenebilirsiniz. 

Zabıt Kâtibi Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Zabit katipliği alımı için belirli şartlar ve koşullar bulunmaktadır. Bu şartların başında ise zabit katipliğine başvuru yapmak isteyen kişilerin öncelikli olan Kamu Personeli Seçme Sınavına ( KPSS) girmiş ve gerekli taban puanı almış olması gerekmektedir. sınavda başarılı kabul edilen adaylar Adalet Bakanlığının alım ilanını takip ederek zabit katipliğine başvuru yapması gerekmektedir.

Zabit Katipliğini ilanlarına başvurmak için kişilerin T.C vatandaşı olması, KPSS sınavından en az 70 puan alması, ilana başvuracak kişinin 35 yaşını geçmemesi temel şartlar arasında yer almaktadır. Bu şartların haricinde kişinin hapis yatmamış olması ve işe devam etmesini engelleyecek bir hastalığının bulunmaması aranılan başvuru şartları arasında yer almaktadır.

Bu temel şartları sağlayan adayları ilan edilen tarihlerde başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Başvuru aşamasında ise kişinin Başvuru formu ( bakanlık tarafından verilecektir), Nüfus kimliğinin fotokopisi,diploması,KPSS sonuç belgesi, vesikalık fotoğrafı ( fotoğrafın çekim tarihinin 3 ayı geçmemiş olması) belgelerinin tam olması gerekmektedir. Her yıl binlerce alım yapılan zabit katipliğinde ise bu yıl alım sayısının kaç kişi olacağı bildirilmemiştir. Zabit bakanlığı alım tarihleri ve uygulama sınavı hakkında detaylı, güncel bilgiler Adelet Bakanlığı resmi intenet sitesinden bildirilecektir.

İcra Kâtipliği Sınav İlanı İçin TIKLA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here