Ana sayfa Genel Zaatüre olan George Orwell 1929’da Paris’te doktorların kendisine hangi tedaviyi uyguladıklarını kitabında...

Zaatüre olan George Orwell 1929’da Paris’te doktorların kendisine hangi tedaviyi uyguladıklarını kitabında yazmıştır?

George Orwell 1929 yılında Paris'te kendisine uygulanan tedavi yöntemini kaleme alarak yazmıştır. Hastaneye giden Orwell, verem tedavisi için gerekli tüm aşamaları yazarak hepsine yer verdi.

4
0

George Orwell 1929 yılında Paris’te kendisine uygulanan tedavi yöntemini kaleme alarak yazmıştır. Hastaneye giden Orwell, verem tedavisi için gerekli tüm aşamaları yazarak hepsine yer verdi.

George Orwell Paris şehrinde zatüree şikayetiyle gittiği hastanede ona yapılan tedavi yöntemini ve hastane sürecini kitabında anlatarak yer veriyor.

HASTALIĞINDAN YAZARAK KURTULMAYA ÇALIŞAN GEORGE

1946 yılında verem tedavisi sürereken sağlığına kavuşmayı beklediği her anı kaleme alarak ölümsüzleştirmek istiyor.  Ancak 1947 yılının başında sağlığının iyice bozuldupunu ve acı çektiğini, 1948 yılının yaz aylarında ise kitabın tümünün kontrolünü yaptıktan sonra daktiloya çekmeye başlar. Doktorların olan hacamat tedvi yöntemini kullanarak iyileştirmeye çalıştıklarından bahseder. 

Öykünün başladığı yıl aslında 1980 li yıllar olsa da , kitabın tamamlanma süreci 1982 hatta 1984 yıllarına sarkar. George Orwell kitabın yazımını 1948 yılında tamamlayarak, 1948’in son iki rakamının yerlerini değiştirir.  Orwell zatüree hastalığını  ve doktorların ortak kararı ile uyguladıkalrı yöntemi ve tüm incelikleir anlattığı kitabı okumaya değer…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here