Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

YotaPhone 3 ile Çift Ekranlı Akıllı Telefon Deneyimi Gerçek Oluyor – YotaPhone 3 Teknik Özellikleri

Teknoloji dünyasının alternatif isimlerinden Rus asıllı YotaPhone firması yeni bir akıllı telefon tanıtımı gerçekleştirdi. Tanıtılan YotaPhone 3’ün çift ekrana sahip olması dikkat çekti.

Teknoloji dünyasının alternatif isimlerinden Rus asıllı YotaPhone firması yeni bir akıllı telefon tanıtımı gerçekleştirdi. Tanıtılan YotaPhone 3’ün çift ekrana sahip olması dikkat çekti.

Dünya teknolojilerinin göstermeye başladığı gelişim ile beraber teknoloji firmaları arasındaki rekabet de son hızla artmaya devam ediyor. Bu anlamda dünyanın tüm teknoloji devlerinin yanında öte yandan altenatif teknoloji firmaları da yeni teknolojik cihazları ile piyasada karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son 10 yıl içerisinde özellikle akıllı telefonların büyük yaygınlık kazanması ile beraber başlayan bu furyada başı çeken isimler arasında yer alan Samsung ve Apple’ın karşısında beliren yeni rakipleri, dünyanın çeşitli ülkelerinden yeni teknolojik özellikler ile akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye devam ediyorlar. Bunlar arasında altenatif bir akıllı telefon firması olan YotaPhone, akıllı telefon teknolojisine deneysel bir dokunuş getirerek, çift ekranlı yeni bir akıllı telefonunu teknoloji meraklılarına tanıttı.

YOTAPHONE 3 TANITIMI HERKESİ BÜYÜLEDİ

- Advertisement -

Çin’de tanıtımı gerçekleştirilen ve bir süredir hakkında duyumlar almaya devam ettiğimiz YotaPhone resmi olarak görücüye çıkmış oldu. Donanım ve yazılım özellikleri netlik kazanan cihazın en dikkat çeken özelliği ise bütünleşik yapıdaki çift ekranı oldu. 5.5 inç büyüklüğündeki 1080P AMOLED ekrana sahip cihaz, 12 Megapiksel arka ve 13 Megapiksel ön kamerası bulunuyor. Parmak izi sensörü özelliği bulunduran cihazda aynı zamanda hızlı şarj olanağı da bulunuyor. Snapdragon 625 yonga seti ile güçlü bir işlemciye sahip olan cihaz, 4GB RAM ve 64 GB dahili hafıza özelliklerine sahip. Bu anlamda 3300 mAh batarya kapasitesi ile üst segment bir akıllı telefon profili çizen YotaPhone 3’ün fiyatı ise 560 $ olarak duyuruldu.

İlk olarak Rusya’da ve Çin’de kullanıcıların beğenisine sunulacak olan akıllı telefon ile ilgili olarak ise teknoloji dünyasından çeşitli tepkiler geldi. Bu anlamda deneysel yönleriyle dikkat çeken telefona genel olarak akıllı telefonlarla ilgilenenlerin yakınlıklarının düşük olduğu söylemler gündeme geldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.