Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

YÖK Atlas nedir? LYS’ye Hazırlıkta Atlas Nasıl Kullanılır?

YÖK’ün 2016 yılının Mart ayında üniversiteye giriş sınavları için adaylara sunduğu rehber niteliğindeki uygulama YÖK Atlas, LYS’ye hazırlıkta da adayların yanında olmaya devam ediyor.

YÖK’ün 2016 yılının Mart ayında üniversiteye giriş sınavları için adaylara sunduğu rehber niteliğindeki uygulama YÖK Atlas, LYS’ye hazırlıkta da adayların yanında olmaya devam ediyor.

 YÖK tarafından 2016 yılı Mart ayı itibariyle tanıtımı yapılan YÖK Program Atlası, kullanıma açıldığı ilk dönemde içerisinde sadece 2015 yılı verilerini bulunduruyordu. Ancak 2017 yılında YÖK tarafından güncellenen uygulamada artık 2016 yılı verileri de bulunmaktadır. Bu sayede YGS sınavının akabinde LYS sınavı için de adaylara rehber olmaya devam edecek olan YÖK Atlas’a, güncellendikten sonra adayların ilgisi arttı

 YÖK Atlas Nedir?

- Advertisement -

 YÖK tarafından geliştirilen bir uygulama olan YÖK Atlas, üniversiteye giriş sürecinde; içerisinde bulundurduğu,  üniversitelere ait bilgi ve veritabanı ile bir çok aday için rehber niteliği taşıyan bir programdır. YÖK Atlas’ın geliştirilme sebebi ise adayların, YGS ve LYS sınavlarına hazırlanırken bir yandan da tercih dönemlerinde daha sağlıklı karar vermelerine olanak sağlamaktı.

 LYS’ye Hazırlıkta Atlas Nasıl Kullanılır?

 YÖK ‘ün adaylara rehber olabilmesi adına geliştirdiği bu atlasta, Yök Lisans Atlası, YÖK Önlisans Atlası, YGS-LYS Net Sihirbazı, Başarı Sırası Atlası ve Mezun Başarı Atlası olmak üzere 5 ayrı bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler ile adaylar tercihlerini yaparken uygulamada yüklü olan üniversitelere ait veritabanlarından destek alabilirler.

Tüm bunların yanı sıra YGS sınavının sonuçlanmasından sonra YÖK Atlası, LYS’ye hazırlanan adaylara YGS-LYS Net Sihirbazı ve Başarı Sırası Atlası bölümleri ile bu hazırlık sürecinde rehber oluyor. %100 mobil uyumluluğu olan YÖK Atlası’nın kullanımı ise çok kolay. Adaylar özellikle önümüzdeki LYS sınavı sürecinde intenete bağlanabildikleri telefon, tablet ya da bilgisayarlarından YÖK Atlası’na ücretsiz olarak, kolayca erişim sağlayabilirler.

Yükseköğretim Program Atlası – Yök

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.