Ana sayfa Sağlık Yeni Tehlike Zombi Hapı Nedir? Flakka Hapı Etkileri Neler! Bu Zehire Karşı...

Yeni Tehlike Zombi Hapı Nedir? Flakka Hapı Etkileri Neler! Bu Zehire Karşı Dikkatli Olun!

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz uyuşturucu maddesi flakka , zombi hapı nedir? İnsan vücudunda yarattığı etkiler nelerdir?

7
0

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz uyuşturucu maddesi flakka , zombi hapı nedir? İnsan vücudunda yarattığı etkiler nelerdir?

Son yıllarda tüm dünyada iyice etkisini gösteren uyuşturucu ticareti insanların sağlıklarıyla oynamaya devam ediyor. Gençler arasında iyice yaygınlaşan uyuşturucu, okul bahçelerinde satılmaya kadar insanları tehlikeyle yüz yüze bırakıyor.

Devasa boyutlara ulaşan ticareti ile birçok terör örgütü ve illegal şirketlerin en önemli finans kaynaklarından olan uyuşturucu çeşitlerine her geçen yıl bir yenisi eklenerek   önlenemez biçimde büyümeye ve insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Son yıllarda karşımıza çıkan ve yeni bir uyuşturucu çeşidi olarak piyasaya sunulan Türkçe adıyla ‘zombi hapı’ yani ‘flakka’ ile ilk olarak 2011 yılında Amerika Birleşik Devletlerin de tanışıldı.

Daha önce öneğine rastlanılmamış olan bu uyuşturucu kullananların bedenlerini bir anda etkisi altına alıp bedenlerini zombiye benzetmesinden ötürü zombi hapı olarak da adlandırılıyor.

Sentetik bir uyuşturucu olan flakka (zombi hapı)’nın içerisinde  ‘Alpha-PDP’ denilen kimyasal bir uyarıcıyı barındırıyor.

Bu uyuşturucu uzun dönemli kullanımda böbrek iflasına varan sonuçlar çıkarıyor.

Hem sıvı hem toz halinde bulunabilen flakka kullanıldığı zaman vücutta 4-8 saat arası etki göstererek özelliğini yok ediyor ve hayvani iç güdüleri ortaya çıkarıyor.

İlk kullanımda bile insanı öldürme gücüne sahip olan bu uyuşturucu son yıllarda ülkemize bir kargo firmasıyla sokulmaya çalışırken yakalanmıştı.

Bazı vakalarda ise kullananların zihinsel faaliyetlerini tamamen kaybettiği bile görülmüştür.

Kullanan kişilerin vücut sıcaklığı bir anda artarak kendilerini yanma hissine kapılmış gibi hissederek üzerilerini çıkarttığı hatta bazı kişilerin ise derilerini yüzmeye çalıştıkları görülmüştür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here