Ana sayfa Teknoloji Yeni Model Nissan Qashqai Trafikteki Yerini Alıyor! İşte Özellikleri

Yeni Model Nissan Qashqai Trafikteki Yerini Alıyor! İşte Özellikleri

Nissan, yeni model Qashqai'sini beğeniye sundu. Yeni Qashqai'nin özellikleri ne olacak?

3
0

Nissan, yeni model Qashqai’sini beğeniye sundu. Yeni Qashqai’nin özellikleri ne olacak?

Otomobilin yaygınlaşması ile birlikte insanlar bunu bir ulaşım aracı olarak kabul etmişler ve birçok alanda gelişim sağlanmıştır. Ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişiminin haricinde birçok yeni alt yapı geliştirildi.
Otomobil sanayisi geliştikçe rekabette bir o kadar artmış ve yeni modeller ortaya çıkmıştır.

Nissan

3 ortak tarafından 1910 yılında Kaishinsha Motorcar Works şirketinin kuruluşu ile başlarlar yolculuğa. Bu üç ortağın soyisimlerinin ilk harfleri ile oluşturulan DAT 1914 yılında üretilen ilk araçtır. Bunun ardından 3 kez isim değişikliği ve birçok ortaklığa imza atan firma, Jidosha-Seize co. ve Nihon Sangyo co.ltd şirketleri ile yeni bir ortaklık ile birleşerek 1934 yılınca Ni-san adını alır. Son olarak yıl içerisinde 1 Haziran 1934 yılında şirket son olarak Nissan Motor Co. Ltd. adını alır.

Nissan Motors’un ilk olarak 2007 de üretimine başladığı SUV modeli olan Qashqai Türkiye’de Asi Şehirli olarak tanınmaktadır. Sıra dışı tasarımı ile dikkat çeken araç özellikle bayan araç kullanıcılarının en çok kullandığı modeller arasına girmiştir. Yeni model Qashqai de ise birçok değişiklik yapılmıştır. Araç yeni dış tasarım ile çok farklı ve sportif bir görünüş kazanmıştır. 3 farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülecek olan araç mavi, lav kırmızısı ve hipnotik bronz renkleri ile kullanıcılara ulaşacak. Yeni Qashqai benzinli ve dizel motor seçenekleri ile piyasaya sürülecek. Ayrıca son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte önemi artan ve kullanıcılara büyük fayda sağlayan trafik uyarı sistemini de desteklemektedir.

Yeni Nissan Qashqai

Eski tasarımlarından daha farklı, sportif ve agresif bir görünüme sahip. Tampon da bulunan hava delikleri yeni nesil Qashqai için daha küçük ve yatay bir tasarımla üretildi. Yeni Qashqai yeniliğini diğer bir şekilde ön farları ile belli ediyor. Araca daha dinamik bir görüntü vermek için farların yanındaki gündüz led farları ile sağlanmış. Dış tasarımın haricinde insanların en çok merak ettiği konulardan biri de aracın iç tasarımı ile alakalı. Direksiyonda yenilenen deri tasarım, kullanıcıların araca biniş ve inişlerini daha rahat gerçekleştirmelerine odaklı yapılmış diyebiliriz. 

Yeni Qashqai, trafik uyarı sistemi ile geliyor. Bir süredir beklenen bu özellik diğer tüm markalar tarafından araçlara uygulanmaya çalışılması ve dünya genelinde takip edilen bu konu yeni tasatım ile kullanıcılara sunuluyor. Bu özellik sayesinde kör noktalar ve köşelerden araca yaklaşan nesneleri kullanıcıya sesli ve görüntülü bir şekilde aktarıyor ve olası bir durumu engellenmesi amaçlanıyor. 

Bunların haricinde yeni tasarım, yeni bir müzik donanımı ile geliyor. Genç araç kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri olan müzik sistemi yeni Qashqai için yeniden dizayn edildi ve yeni donanımlar eklendi. Aracın ön camında iki adet tweeter, kapılara yerleştirilen birer hoparlör ve arka tarafa gizlenmiş subwqoofer eklenerek müzik severlere büyük bir keyif yaşatacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here