Ana sayfa Ne Zaman Yaz Lastiği’ne Ne Zaman Geçilecek? Kış Lastiği Süresi Ne Zaman Bitiyor?

Yaz Lastiği’ne Ne Zaman Geçilecek? Kış Lastiği Süresi Ne Zaman Bitiyor?

Bahar dönemine girmiş olmakla birlikte, bu yıl yaz lastiğine ne zaman geçileceği araç kullanıcıları için büyük merak konusu oldu.

4
0

Bahar dönemine girmiş olmakla birlikte, bu yıl yaz lastiğine ne zaman geçileceği araç kullanıcıları için büyük merak konusu oldu.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafınca verilen kararda kış şartlarına uygun olmayan ve Kar Lastiği taktırmamış olan araçlar yollarına devam edemeyeceklerdir. 

Kış Lastiği (Kar Lastiği) Zorunluluğu Hangi Tarihte Sona Erecek?

Kış Lastiği (Kar Lastiği) zorunluluğu ise Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre 1 Nisan 2017 tarihinde sona erecek. Kış Lastiği Zorunluluğu dahilinde kurallara uymayan araç kullanıcılarına ise 625 türk lirası para cezası uygulanacaktır. Eğer seyir halinde bir aracın Kış Lastiği Zorunluluğu’nun ihmal edildiği ilgililer tarafından tespit edilirse, araç sahibi denetimli olarak aracıyla bulunduğu konuma en yakın yerleşim merkezine götürülerek, araç lastiklerinin değiştirilmesi sağlanacak.

Yaz Lastiği’ne Ne Zaman Geçilecek?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın almış olduğu karar doğrultusunda resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Yaz Lastiği Zorunluluğu’na geçiş tarihi olarak, Kış Lastiği Zorunluluğu’nun sona ereceği tarihi tayin etmiştir. Yani Yaz Lastiği’ne geçiş tarihi olarak da 1 Nisan 2017 tarihi belirlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here