Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Yatırım Amacı ile Altın Hesabı Nasıl Açtırılır? Altın Hesabı Nedir?

Bankaların sunmuş oldukları altın mevduat hesabından nasıl faydalanırsınız.Birikimlerini altın olarak saklamak isteyenler ne yapmalıdır.

Bankaların sunmuş oldukları altın mevduat hesabından nasıl faydalanırsınız.Birikimlerini altın olarak saklamak isteyenler ne yapmalıdır.

Birikimlerini altın olarak değerlendirmek isteyenler Bankaların Altın Mevduat Hesaplarından faydalanabilirler.Biliyoruz ki bankalar sadece nakit birikimleri saklamıyorlar,elinizde bulunanan döviz ve altınlarınızıda saklıyorlar.

Evde altın biriktirmenin pek güvenli bir yol olmadığı aşikar,bu durumda altını olan ve altına yatırım yapmak isteyenler için bankalar devreye giriyor.

- Advertisement -

Özellikle son günlerde çok sözü edilen Altın hesap nasıl işliyor? Altın Hesap açtırmak isteyenlerin izleyeceği iki yol var.Birincisinde elde somut bir altın bulunmadan sadece altının o gün ki değeri baz alınarak hesap açabiliyorsunuz.Çok fazla kişi tarafından tercih edilen bu hesap ta o gün ki gram altın fiyatına göre elinizdeki nzkitiniz altına çevrilir ve hesabınız o şekilde işletilir.

 Altın mevduat Hesabında izlenecek ikincini yol ise ,elinizde somut olarak bulunan altınlarınızı Bankaya getirip size özel kasalarda muhafaza ettirebiliirsiniz.Bu yöntemde bir miktar masrafınız olabilir bunuda göz önünde bulundurmalısınız.Tabi Altın hesabını Vadeli ve vadesiz olarakta açtırabilirsiniz.Hangi Bankalar müşterisine bu hizmeti sunuyor derseniz; Albaraka Türk,Halk Bankası,onb Finansbank, Garanti Bankası, Kuveyt Türk, Türkiye iş Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Şeker Bank ve Ziraat Bankası gibi bankaları sayabiliriz.

Altın birikimlerinizi Vadeli altın Hesabında veya Vadesiz altın hesabında değerlendirebilirsiniz.Birde Devlet Garantili Altın hesabı vardır.Altın birikimi yapmak isteyenler, bankaların şartlarını iyice inceleyip ona göre karar versinler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.