Ana sayfa Eğitim Yatay geçiş yaptım, KYK’dan aldığım burs/kredim nasıl olacak? Devam Eder mi Kesilir...

Yatay geçiş yaptım, KYK’dan aldığım burs/kredim nasıl olacak? Devam Eder mi Kesilir mi?

Yatay geçiş ya da dikey geçiş yapan öğrenciler KYK'dan aldıkları burs ve kredilerin devam etmesi için bunu KYK'ya bildirmeleri gerekir. KYK'ya nakil işlemini bildirmek artık çok kolay.

7
0

Yatay geçiş ya da dikey geçiş yapan öğrenciler KYK’dan aldıkları burs ve kredilerin devam etmesi için bunu KYK’ya bildirmeleri gerekir. KYK’ya nakil işlemini bildirmek artık çok kolay.

NAKİL YAPAN ÖĞRENCİNİN BURS VE KREDİ DURUMU NASIL OLACAK

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yatay geçiş ya da dikey geçiş gibi öğrencilerin nakil yapmalarını gerektiren durumlarda burs ve kredi nakil işlemlerini daha kısa sürede ve kolay bir şekilde yapılması için bir yol devreye soktu. KYK’dan burs ya da kredi alan ama herhangi bir gerekçeyle okulunu değiştiren öğrenciler bu değişiklikleri artık e-devlet üzerinden bildirebilecek. Bu yöntem sayesinde öğrenciler artık dilekçe yazma, geçiş yaptıklarına dair belgeler gönderme işleminden kurtuluyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu nakil yapan öğrencilerin taleplerini e-devlet üzerinden alacak ve YÖKSİS üzerinden doğruluğunu tespit edecek. Bunun için e-devlette öğrencinin hem eski bilgileri hem yeni bilgilerinin var olması gerekir. Öğretim kurumlarını değiştiren öğrenciler burs ya da kredilerinde kesinti yaşamamaları için değişiklikleri en geç bir ay içinde e-devlet üzerinden bildirmeleri gerekir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here