Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Yarı Zamanlı Çalışma Hakkı Şartları Neler? Ne Zaman Çıkacak

Kamu çalışanlarını yakından ilgilendiren, yarı zamanlı çalışma hakkı şartlarının neler olduğu ve ne zaman çıkacağı gündemin merkezine yerleşti.

Kamu çalışanlarını yakından ilgilendiren, yarı zamanlı çalışma hakkı şartlarının neler olduğu ve ne zaman çıkacağı gündemin merkezine yerleşti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2017 yılına ilişkin yapmış olduğu düzenlemelerden; yarı zamanlı çalışma hakkına yönelik son durum açıklaması, Bakan Müezzinoğlu’ndan geldi. Müezzinoğlu açıklmasında, yapılan düzenleme ile ilgili gelişmelere değinirken, aynı zamanda yarı zamanlı çalışma hakkı şartlarını da duyurdu.

- Advertisement -

Yarı Zamanlı Çalışma Şartları Neler?

- Advertisement -

İlgili İçerik

Fox TV Zuhal Topal’la Sofrada Programı Başvuru Formu ve Şartları

Tavsiye :  İcralık Evlerden Hangi Eşyalar Alınır? Haczedilebilir Eşyalar Neler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuda görevli çalışan anneleri kapsayan yarı zamanlı çalışma hakkı için son gelişmelere yönelik açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu, aynı zamanda bakanlığın resmi web sitesi üzerinden yapılan duyuru ile kamu çalışanı annelere tanınan bu hakkın şartlarının ise paylaşıldığını duyurdu. Yayınlanan yarı zamanlı çalışma şartlarından en önemlisinin, çalışan annenin işverenine durumunu bildiren bir raporla bilgilendirme yapılması olarak belirtilirken, bu haktan yararlanmak isteyen kişinin eşinin de çalışıyor olması zorunluluğu ise önemle vurgulandı.

Yarı Zamanlı Çalışma Hakkı Ne Zaman Çıkacak?

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, konuya ilişkin yapmış olduğu açıklama ile söz konusu hakkın ne zaman çıkacağı sorularına açıklık getirdi. Müezzinoğlu kendisine yöneltilen sorular üzerine, yönetmeliğin Bakanlar Kurulu tarafından imzalandığını ifade ederken, Başbakan’ın da imzalaması halinde önümüzdeki günlerde bu hakkın çıkacağını dile getirdi.

Tavsiye :  En çok satan ikinci el otomobiller hangileri

 

 

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.