2004 tarihinde yayın hayatına başlayan ve 3 sezon devam eden Yabancı Damat dizisi halen merak edilmektedir. Yabancı Damat ne anlatmaktadır? Dizi, Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşmuş ve 106. bölümünde final yapmıştır. Sevilen dizinin konusuna haberimizde yer verdik.

Çok uzun bir süre önce yayınlanan Yabancı Damat dizisi, izleyenleri oldukça etkilemişti. Dizinin adını duyan kişiler konusunu merak etmektedir. Yayınlandığı sürede hem ülkemizde hem de Yunanistan’ da geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

Dizinin konusu

Dizi 3 sezon yayınlanmıştır.

Gaziantep’te ünlü bir baklavacının kızı olan Nazlı, Ankara’ da okumaktadır. Nazlı’nın dönüşünü bütün aile beklemektedir. Nazlı’nın babası Kahraman, o okurken Kadir ile onu evlendirmek ister. Ve evlilik sözü verir. Nazlı bu duruma oldukça kızar ve karşı durur. Nazlı, kız isteme sırasında evden kaçar. Muğla’ya gider. Orada otelde çalışmaya başlar. Bütün ailesi onu aramaya başlar.

Nazlı, Muğla’ da yabancı biriyle tanışır. Niko, İstanbul’dan Yunanistan’a göç eden bir ailenin oğludur. Birbirlerine aşık olurlar. En büyük engel Türk ve Yunan düşmanlığıdır. Aileleri bu duruma şiddetle karşı çıkar. Niko’nun arkadaşı Anna da bu aşka karşı çıkar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here