Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Xiaomi Redmi 5a Teknik Özellikleri Tanıtıldı

Xiaomi Redmi 5a 2017 Ekim ayında tanıtımı yapıldı. Çok yakında piyasaya sunulacak Xiaomi Redmi 5A akıllı telefonlar hangi teknik özelliklere sahip yazımızda bu konuyu ele aldık.

Xiaomi Redmi 5a 2017 Ekim ayında tanıtımı yapıldı. Çok yakında piyasaya sunulacak Xiaomi Redmi 5A akıllı telefonlar hangi teknik özelliklere sahip yazımızda bu konuyu ele aldık.

Tüm dünyada çığ gibi büyüyen bir akım oldu akıllı telefon kullanımı.İnsanlar her çıkan modeli, her yapılan yeniliği takip eder oldular.adeta salgın haline gelen akıllı telefon kullanımını istemeyenler, kullanmayanlarda var ama inanın çok azınlıkta kalıyorlar.Tabi herkesin olaya bakış açısı farklı kimisi telefonu bir iletişim aracı olarak görürken diğeri vakit geçirme aracı olarak görüyor.

Gerçekten hayatımızın içine kadar giren bu telefonların  yarar ve zararları tartışılabilir.Bugün ki haberimizde Ekim 2017 de tanıtımı yapılarak piyasaya sürülen yeni akıllı telefon xiaomi Redmi 5a var.13 MParka kamera, 5 MP selfie kamerası, 5,0 inç ekran, 2 GB RAM, 16GB depolama alanı, çift sim cardMikro SD kartı, radyove 3000m Ah batarya özelliklerine sahip ,dış görünüş olarak mükemmel,al benili bir telefon.

- Advertisement -

Telefonun dış görünüşü 140.4x 70.1 x 8.4 boyutlarında, 137 gram ağırlığında olan telefonun altın rengi gri rengi ve gül rengi bulunuyor.

xiaomi Redmi 5aakıllı telefonunun arka tarafında LED flaş ve arka kamera yer alıyor önde ise 5 MP selfie kamerası bulunuyor.

Platform özelliklerine gelince; Android 7.1 işletim sistemi ,qualcom MSM8917 snapdragon 425, quad-core 1.4 GHz Cortex-A53,Andreno 308 özelliklere sahip.

Kamera özellikleri;13 MP f/2.2 otomatik odaklama,LED flaş,Coğrafi etiketleme, dokunmatik odaklama, yüz tanıma ,gülümseme tanıma HDR, panaroma gibi özellikleri sayabiliriz.

ses özellikler;titreşim, MP3 WAV zil sesleri,hoparlör ,özel mikrofonla gürültü iptali diye sayabiliriz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.