Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Xiaomi Mi 5 Teknik özellikleri incelemesi

Xiaomi’nin amiral gemisi Mi 5 teknik özellikleri yayınlandı. Yeni tanıtımı yapılacak telefon rakiplerine göz dağı vermeye geliyor.

Xiaomi’nin amiral gemisi Mi 5 teknik özellikleri yayınlandı. Yeni tanıtımı yapılacak telefon rakiplerine göz dağı vermeye geliyor.

Xiaomi firmasının amiral gemisi niteliklerine sahip olan akıllı cihazı Mi 5, firmayı ileri seviyelere taşıdı. Özellikle de ülkemiz sınırları dışında çok büyük ilgiyle kullanılmakta olan bu cihaz, fiyat olarak da oldukça avantajlı.

- Advertisement -

Aynı özelliklere sahip olan diğer markalardaki akıllı cihazlar yüksek fiyatla piyasaya sürülmekteyken, Xiaomi bu açıdan çok daha imkanlı. Her yönden kullanıcılarına çok büyük avantajlar sağlamakta olan bu cihaz, 1500 Türk Lirası fiyat etiketiyle satılmakta.

- Advertisement -

Tavsiye :  Instagram çöktü mü! Neden açılmıyor? Sorun geçici mi?

İşte cihazın teknik özellikleri

128 GB depolama alanına sahip olan bu amiral gemisi, 4 GB RAM kapasitesine sahip. Android 6.0 işletim sistemine sahip olan bu akıllı cihaz, Snapdragon 820 işlemciye sahip. Performans açısından beklentileri tam anlamıyla karşılayacak nitelikte olan bu akıllı cihaz, uygun fiyatıyla da büyük ilgi görüyor.

Galaxy S7 ve LG G5’i takip ediyor

Mi5’in çevresinde metal kaplamalı bir çerçeve mevcut. Bu ona premium hava katıyor. Ekran 5.15 inç boyutunda ve üzerinde 1080×1920 piksel çözünürlük sunuyor. Bu anlamda telefonu yakın ekran boyutlu olan Samsung Galaxy S7 ve LG G5 ile kıyaslayacak olursak, çözünürlük konusunda diğer iki modelin takipçisi olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi G5 ve S7’de 2K ekran mevcut.

Tavsiye :  iOS 11 Nasıl Silinir? iOS 10 Sürümüne Nasıl Geri Dönebilirim

Cam yüzeye sahip olan arka panel konusuna da açıklık getirmek gerek. Daha önce telefonun kutu açılışında da söylediğimiz gibi, telefonun sırt yüzeyinde elinizi gezdirdiğinizde cam değil, parlatılmış plastik malzeme izlenimi edinmeniz de gayet mümkün. Ancak tasarım olarak cihaz oldukça şık bir görünüme sahip.

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.