Ana sayfa Teknoloji WordPress En Çok Okunan Yazıları Sıralama Özelliği Nasıl Kullanılır?

WordPress En Çok Okunan Yazıları Sıralama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan blog sitelerinden biri olan Wordpress, geliştirilen bir eklenti sayesinde yazılarınızı kategorileştirme, istediğini gibi görüntüleme imkanı sunmaktadır. WordPress En Çok Okunan Yazıları Sıralama Özelliği ile ilgili detaylar...

8
0

Dünyanın en çok kullanılan blog sitelerinden biri olan WordPress, geliştirilen bir eklenti sayesinde yazılarınızı kategorileştirme, istediğini gibi görüntüleme imkanı sunmaktadır. WordPress En Çok Okunan Yazıları Sıralama Özelliği ile ilgili detaylar…

Dünya’da en çok kullanılan blog sistemlerinden biri olan WordPress, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz. Kendi özgür alanınızı yaratıp, içeriğinizle her kesime ulaşmanızı sağlar, adınızı duyurabilirsiniz.

WordPress, yayınladığı eklentiyle yayınladığını yazıların okunma sayısını, popüler konuları ayırmanızı ve sitenizde en çok okunan yazılarınızı ayrı bir kategoride sıralamanızı sağlamaktadır. WP-PostWiewes eklentisini indirerek  sitenize kurulum yaparak aktif hale getirebilirsiniz.

Sonraki aşama olarak sitenizde panelinizden “Bileşenler” sekmesine gelerek buradan da “WP-PostViews views statistics ” altbaşlıklı “Views” bileşenini, sidebar menünüzde görünmesini istediğiniz yere sürükleyin ve aşağıda belirtilen kategori ayarlarını yapınca en çok okunan yazılarınız istediğiniz yerde gözükecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here