Ana sayfa Ne Zaman Wikipedia’ya Ne Zaman Erişime Açılacak? Nasıl Girebilirim

Wikipedia’ya Ne Zaman Erişime Açılacak? Nasıl Girebilirim

Dünyanın en büyük online ansiklopedisi olan Wikipedia'ya resmi karar ile erişim yasaklandı. Ülkemizde de çok sayıda tıklanmaya sahip olan site ne zaman erişime açılacak merak edildi.

6
0

Dünyanın en büyük online ansiklopedisi olan Wikipedia’ya resmi karar ile erişim yasaklandı. Ülkemizde de çok sayıda tıklanmaya sahip olan site ne zaman erişime açılacak merak edildi.

Moden çağın en popüler online bilgi kaynaklarından birisi olan Wikipedia’nın ülkemizde kullanıma kapatılması gündeme bomba gibi düştü. Sistemi içerisinde teröre destek veren ce terör örgütü yandaşlığına dair içerikler barındırdığı öne sürülen site erişime kapatıldı. Bu durum çok sayıda Wikipedia kullanıcısını üzerken sitenin ne zaman yeniden kullanıma açılacağı ise merak konusu oldu. Siteye erişim için Proxy ve DNS araçları kullanılabiliyor ancak bunun da yasal olmadığını dikkate almakta fayda var.

NE ZAMAN AÇILACAĞI TARTIŞILIYOR

İçeriği nedeni ile kapatılan site yasal takibe alındı. Wikipedia yöneticilerinden talep edilen terör örgütlerine ilişkin taraflı içeriklerin kaldırılmaması halinde sitenin tekrar erişime açılamayacağı beyan edildi. Bu beyana göre süresiz olarak kaptıldığı belli olan sitenin belirtilen içerikleri kaldırması durumunda yeniden kullanabilmek mümkün olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here