Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

WhatsApp Çalışmıyor İnternet Bağlantı Problemi ve Yavaşlaması Neden Oldu?

WhatsApp’ın yavaşlaması veya bağlantı problemleri yaşaması kullanıcılarını etkiliyor. Sorunların çözülmesi için yapılması gerekenleri sizler için derledik.

WhatsApp’ın yavaşlaması veya bağlantı problemleri yaşaması kullanıcılarını etkiliyor. Sorunların çözülmesi için yapılması gerekenleri sizler için derledik.

 

Whatsapp “bağlanıyor” dşyor ama bağlanmıyor şikayetleri arttı. Hükümetten gelen hiç bir açıklama yok. Nedeni intenet alt yapısından kaynaklanıyor ve telefona gelen veri akışı oldukça zayıf. Kısa zaman içinde düzelmesi beklenen Whatsapp bağlantısının çözümü için neler yapılmalı?.

- Advertisement -

 

Bazen Whatsapp “bağlanıyor” yazısı ile uzun süre göz göze gelebiliyoruz. Bunun nedeni ya intenet bağlantınızın olmayışı ya da sinyalin oldukça zayıf gelmesidir. Çok nadir olarak siyasi durumlar yaşanınca da engellenme hissine kapılırız. Ama genel olarak öncelikle yapılması gereken bağlantı sinyalinin gücünü kontrol etmektir ki genel sorun hep bundan kaynaklanır.

 

Bağlanmıyor

WhatsApp’ın hayatımıza girmesiyle her sohbetimizi bu uygulama üzerinden yapmaya başladık. Zaman zaman bağlantı sorunları yaşanan WhatsApp’a bağlanabilmek için öncelikle telefonunuzun mobil veriye veya Wi-Fİ üzerinden bir intenet ağına bağlı olduğundan emin olmak gerekli.

 

SİNYAL GÜÇLÜ MÜ?

Bu ağların sinyallerinin güçlü olduğundan emin olun . İntenet sorununuzun çözülüp çözülmediğini telefonunuzdan bir intenet sayfası açarak sayfanın yüklenip yüklenmediğini kontrol ederek anlayabilirsiniz. Sayfa yüklenirse bağlısınız demektir. Eğer bu sorun hala çözülemiyorsa telefonunuzu açıp kapamayı deneyin.

Bunların üzerinden hala bağlantı sorunlarınız çözülmemiş ise; Farklı bir erişim noktasından erişim denetebilirsiniz ve web ayarlarınızı manuel olarak yapılandırabilirsiniz. Bağlantı sorunlarınız hala çözülmemiş ise  WhatsApp’ a bir sorun bildiriminde bulunabilirsiniz veya WhatsApp’ın web sitesinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.