Ana sayfa Teknoloji Western Dijital, 14 Terrabyte Genişliğinde Hafıza Kartı Üretti!

Western Dijital, 14 Terrabyte Genişliğinde Hafıza Kartı Üretti!

Bilgisayarlarımızın hafıza kapasitesini genişletmek için kullandığımız sabit diskler konusunda Western Dijital bir ilke imza attı ve 14 Terrabyte boyutunda bir sabit disk üretti.

5
0

Bilgisayarlarımızın hafıza kapasitesini genişletmek için kullandığımız sabit diskler konusunda Western Dijital bir ilke imza attı ve 14 Terrabyte boyutunda bir sabit disk üretti.

Bilgisayarlarımız artık hayatımızın genelinde birçok işlerimizi gerçekleştirmek için kullandığımız tam donanımlı cihazlardır ve bilgisayarlarımız aracılığı ile yapacağımız işlemler belirli bir hafıza kapasitesi kullanmak suretiyle gerçekleşmektedir. İşlemler ile ürettiğimiz veriler, intenetten indirdiğimiz dosyalar ve yüklemesini gerçekleştirdiğimiz uygulamalar belirli bir boyuta sahiptir ve doğrudan bilgisayarın sabit disk alanında yer kaplamaktadır. Bu durum karşısında birçok kişi -bu anlamda en çok hafıza ihtiyacı olan yazılımcılar ve veri transfer işi ile uğraşanlar- yetersiz kapasite sorunu ile karşılaşabilmektedirler ve bu duruma çözüm olarak yedek taşınabilir hard disklerle müdahale etmektedirler. Ancak artık bu sorunun karşısında yeni bir çözüm var; Westen Digital, tam 14 Terrabyte genişliğinde hafızaya sahip bir sabit disk üretti. Bugüne kadar en yüksek alana sahip olan sabit dist ile birlikte artık “yetersiz kapasite” uyarılarına karşı kalıcı çözüm de üretilmiş oldu.

TÜM ÖZELLİKLERİ İLE OLDUKÇA GELİŞMİŞ

Westen Digital tarafından geliştirilen 14 TB boyutundaki sabit disk tüm özellikleri ile tam bir teknoloji harikası olarak nitelendiriliyor. Oldukça hafif ve sürtünme hızı en düşük seviyede tutulan sabit diskte HelioSeal ve SMR özellikleri bulunuyor ve bu özellikler sabit diski ihtiyaç duyulan 14 TB boyutuna ulaştırıyor. Data arabelleği 512 MB olan sabit disk oldukça üstün performans özellikleri ile de teknoloji severleri sevindiriyor. Rakip firma Seagate ise sene başında tanıttığı 16 TB hafızaya sahip sabit diski yakında kullanıcıları ile buluşturmak üzere piyasaya sunacak. Donanım firmaları arasındaki rekabetin son dönemlerde gösterdiği artış, önümüzdeki yıllarda teknoloji severleri çok daha özel niteliklere sahip bilgisayar donanımlarına kavuşturacak gibi görünüyor. Önümüzdeki 2 aylık sürenin ardından Seagate eğer 16 TB kapasiteli sabit diskini satışa sunarsa bu durumda Westen Digital, kritik bir adımı atma kararı alabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here