Ana sayfa Teknoloji Uzun Süredir Merakla Beklenen Xbox One X, Ön Siparişte!

Uzun Süredir Merakla Beklenen Xbox One X, Ön Siparişte!

Microsoft'un büyük bir popülariteye sahip olan oyun konsolu Xbox One X, Türkiye içinr esmi olarak ön siparişe çıkarıldı. Konsol şimdiden büyük bir ilgi gördü.

7
0

Microsoft’un büyük bir popülariteye sahip olan oyun konsolu Xbox One X, Türkiye içinr esmi olarak ön siparişe çıkarıldı. Konsol şimdiden büyük bir ilgi gördü.

Oyun konsollarının tarihi gelişiminde kritik bir öneme sahip olan Xbox, her geçen gün konsol başına yeni bir oyuncuyu getirmeyi başarıyor. Zira yeni modelinin tanıtımını E3 2017 fuarında gerçekleştiren Microsot, Xbox One X’i görücüye çıkarmıştı. Yenilenen fiziksel ve sanal özellikleri ile sınırları zorlayan Xbox One X’in 7 Kasım’da da tüm dünyada eş zamanlı olarak satışa çıkarılacağı bilgisi paylaşılmıştı. Yaklaşan satış tarihi ile birlikte Microsot, Türkiye için Xbox One X için ön siparişleri aktif hale getirdi. Türkiye’de oldukça yüksek rakamlarda kullanıcısı bulunan Xbox One X’in ön siparişe çıkması ile birlikte birçok konsol tutkunu harekete geçti.

Sürümleri ile eş zamanlı olarak satışa çıkacak olan oyun konsolunun Project Scorpio Editiyon veya Xbox One X Standart Edition 500 Dolar’dan yurtdışında satışa çıkarılıyor. Türkiye için Project Scorpio Edition’un fiyatının 2899 TL olduğu ilan edilmişti ancak şimdiyse bu fiyatta 200 TL tutarında bir gerileme yapıldı ve fiyat 2.699 TL’ye çekildi. Yeni Xbox konsolunun fiziksel cephesinde yeşil harfler ile yazılmış olan Project Scorpio ibaresi konsol tutkunlarının dikkatini çekerken, Xbox One X ile Project Scorpio modelleri arasında donanım ve yazılım açısından bir farklılık olmadığı beyan edildi. Bu kapsamda her iki modelde de 8 Jaguar çekirdek sahibi işlemcinin yanı sıra önceki Xbox sürümüne göre %30 daha başarılı bir güç ortaya koyuyor. 12 GB GDDR5 bellek ile gelen Xbox One X’in 1 Terrabyte genişlikteki depolama alanı ise sınırsız ve sürekli oyun keyfine ortak oluyor.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan oyun konsolu için uzun süre çalışmalarını gerçekleştiren Microsoft, diğer teknoloji kollarında geçtiğimiz yıllarda fireyi telafi etmeye çalışacak. Bakalım Xbox One X’in satış performansı Microsofr’u tatmin edecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here