Ana sayfa Genel Umre Kaç Gün Sürer?

Umre Kaç Gün Sürer?

Müslümanların Kabe'ye Hac mevsimi dışında yaptıkları ziyaret olan Umre Kaç gün sürer?

6
0

Müslümanların Kabe’ye Hac mevsimi dışında yaptıkları ziyaret olan Umre Kaç gün sürer?

 Müslümanların Kabe’ye Hac mevsimi dışında yaptıkları ziyaret olan Umre Kaç Gün Sürer Umre ziyareti Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yılın belli zamanlarında organize edilir. Bu ziyaretler 7 günlük olduğu gibi, 20 günlük de olabilmektedir. Umre ziyaretinde bulunmak zamana bağlı değildir. Hac mevsimi dışındaki tüm zamanlarda Umre’ye gidilebilir.

Diyanet İşleri’nin dışında özel firmalar tarafından da Umre turları düzenlenmektedir. Müslümanlar Umre ziyaretleri için Ramazan ayını tercih etmektedirler. İslam dinine göre bir Müslüman’ın hayatında bir kez Umre’ye gitmesi sünnettir. Hac vazifesinin Zilhicce ayında yapılması ve Kurban kesilmesi şartı vardır.

Umre, Hac mevsimi dışında yapılan Kabe ziyaretidir. Hac vazifesini yerine getirenlere Hacı, Umre’ye gidenlere ise yarı Hacı anlamına gelen Mutemir denilmektedir. 

Umre Zamanları Ne Zamandır?

Umre, Hanefi ve Maliki mezhebine göre sünnet, Şafii ve Hanbeli mezheplerine göre farzdır. Hac günü Zilhicce ayının 10. günüdür. Bu da kurban Bayramı’na rastlar. Kurban Bayramı’nın dışındaki tüm zamanlarda Hacca gidilebilir. Diyanet İşleri veya diğer dini turlar düzenleyen özel firmalarla yılın tüm zamanlarında Umre’ye gitmek mümkündür. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here