Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Ufuk Bayraktar Kimdir? Kaç Yaşında Oynadığı Diziler Hangileri

“Vatanım Sensin” dizisinde Dağıstanlı karakterine can verecek olan Ufuk Bayraktar, yeni sezonda kadroya dahil edildi. Bu zamana kadar birçok filmde rol olan oyuncu kısa sürede insanların beğenisi topladı.

“Vatanım Sensin” dizisinde Dağıstanlı karakterine can verecek olan Ufuk Bayraktar, yeni sezonda kadroya dahil edildi. Bu zamana kadar birçok filmde rol olan oyuncu kısa sürede insanların beğenisi topladı.

Başrollerini Halit Ergenç ve Berguzar Korelin oynadığı “Vatanım Sensin” dizisi Yunanlılarla mücadelenin anlatıldığı tarihi filmdir. İlk sezonu başrı ile bitiren film yeni sezonuna hazırlanıyor. Onur Saylak, Okan Yalabık, Celile Toyon, Boran Kuzum, Miray Daner, Pınar Deniz, Fatih Artman gibi yıldız oyuncuların oynadığı filmde Ezel dizisi ile çıkış yapan Ufuk Bayraktar da kadroya dahil oldu.

Ufuk Bayraktar kimdir?

12 Eylül 1981 İstanbul doğumlu olan oyuncu aslen Trabzonludur. Merve Bayraktar ile evlenen ünlü oyuncunun Efe Cevahir Bayraktar adında bir oğlu bulunmaktadır. Babasının Cevahir’de bulunan kahvesini işletirken Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilerek oyunculuğa başladı. Birçok dizi ve filmde rol alan oyuncu Ezel dizisinde Tuncel Kurtizin oynadığı “Ramiz Dayı”  karakterinin gençliğini oynayarak izleyicilere kendisini tanıttı. 2016 yılında senaristliğini ve ynönetmenliğini Alper Çağların yaptığı Dağ 2 filminde oynayan oyuncu çıkışını bu filmle yaptı. 

Sayısız fllmde rol alan oyuncunun bu zamana kadar oynadığı filmler;

Kümes, Tirvana, Bekleme Odası, Fareler, Kader, İklimler, Kartallar Yüksek Uçar, Yumurta, Ali’nin Sekiz Günü, Girdap, Sıcak, Ezel, Yeni Baştan, Ayrılık, Memleket Meselesi, Toprağın Çocukları, Bu Son Olsun, Dağ, Çanakkale 1915, Miraç, Milat, Sevada Kuşun Kanadında, Dağ 2 gibi filmlerde roller aldı. 

Ünlü oyuncu 2007’de 26. Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. 2006’da ise 43. Antalya Film Şenliği’nde ise Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülü’nü aldı. 

Ünlü oyuncu göstermiş olduğu bu başarılar sayesinde Kanal D’de oynanan “Vatanım Sensin” dizisinde kadroya eklendi. Yeni sezonda kadroda yer alacak oyuncu, Dağıstanlı karakterini oynayacak. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.