Ana sayfa Genel Türksat Kablonet’te Yeşilçam Kanalları Neden Yok?

Türksat Kablonet’te Yeşilçam Kanalları Neden Yok?

Eski Yeşilçam filmlerinin meraklıları soruyor. Kablonette Türk filmlerini yayınlayan kanallar neden yok , bu kanalları nereden izleyebiliriz?

6
0

Eski Yeşilçam filmlerinin meraklıları soruyor. Kablonette Türk filmlerini yayınlayan kanallar neden yok , bu kanalları nereden izleyebiliriz?

Millet olarak televizyon bağımlılığımız tartışılmaz bir gerçek.Çoğumuzun en büyük sosyal aktivitesi , evinde çocukları ile birlikte yapabildiği tek şet televizyon izlemek. Talep çok  olunca televizyon kanalları da mantar gibi türemeye başladı.İnsanlara olumsuz yönde etkileyecek türlü türlü kanallar çıktı.Kimileri eski  Yeşilçam filmlerini tekrar tekrar oynatarak meşhur oldular. Çoğu kez telif haklarını hiçe sayarak korsan yayımladıkları filmlerle.

Her ne kadar tepki toplasada bu kanallar,izleyici kitleside oluşturmayı başardılar. ve insanların özellikle eski türk filmlerini izlemek amacı bu kanalları izlemek istiyorlar.Nereden izleyebileceklerini merak ediyorlar.Bu konuda izleyicilere önerimiz  vericilerinin uydudan yaın yapması buna dikkat etmeleri..

Kablonet yayınları uydudan olmadığı için ,kablonet yayını kullananların bu kanalları izleme şansı yok Türksat 4A üzerinden izleyebiliyorlar. Eğer bu kanalları izlemek istiyorsanız çanak anten kullanmanız gerekecektir.Birde D-Smart kullanıyorsanız ,onunlada izlemeniz mümkün.olmaktadır.

Her zaman yaptıkları etik olmayan yayınlarla tepki toplayan RTÜK tarafından çoğu kez kapatılması istenen kanalların, bir o kadarda izleyici kitlesi de bulunmaktadır.Korsan yayın yapan kanallar ,yaptıkları ahlaksız yayınlarla milletin tepkisini topluyorlar. Yapılan bu tür etik olmayan yayınlara RTÜK yetkilileri tarafından cezalar verilmiştir.ve  erotik yayın yapan , kumar oynatan, sahte ve sağlığa zaralı ürünler satan, yaptığı yarışma programlarında halkı yanıltan cevaplar veren  bir çok kanal kapatmıştır.Bundan sonrada bu konuda taviz verilmeyeceği belirtilmiştir.Artık kanallarının kapatılmasını istewmeyen kanal sahipleri bu konuda daha dikkatli davranacaklardır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here