Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Türkiye Emekliler Derneği Emekli, Yetim ve Dullara 35 TL’ye Her Şey Dahil Tatil İmkanı Sunuyor!

Türkiye Emekliler Derneği tarafından yayımlanan ilan doğrultusunda emekli, yetim ve dul bireyler için bir tatil paketi sunuluyor. Detaylar içeriğimizde.

Türkiye Emekliler Derneği tarafından yayımlanan ilan doğrultusunda emekli, yetim ve dul bireyler için bir tatil paketi sunuluyor. Detaylar içeriğimizde.

Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşlarına daha iyi ve kaliteli bir hizmet sunabilmek adına birçok alanda gelişme ve yenileme çabaları içerisinde. Özellikle sunulan imkanlar arasında öncelikli olarak emekli, yetim ve dul vatandaşlar için birçok destek çabası bulunmaktadır. Bu bağlamda ayrı ayrı konuları incelemek gerekirse sunulan imkanlar ve destek çabaları da bir o kadar geniş bir yelpaze altında toplanabilir. 

Devletin çatısı altında dul, yetim ve emeklilerin özel bir ayrıcalığı var. Bir başka bakış açısı ile değerlendirilmesi gerektiğinde ise devlet bu kimselerin hayatlarına yön verebilmeleri ve belirli bir dönem çerçevesinde yaşamsal mücadelelerinde kendi ayakları üzerinde durabilecekleri döneme kadar daha az sorun yaşamaları sağlanıyor. Aynı zamanda bireylerin topluma kazandırılmaları açısından bu büyük bir adım olarak sayılmakla birlikte uluslararası toplumlar karşısında ülke yönetiminin vatandaşlarına duyarlı olduklarının göstergesi sayılabilir.

- Advertisement -

Devlet destekli olarak yetim, emekli ve dul vatandaşlar için barınma, yiyecek ve kıyafet gibi yardımların dışında bankalar aracılığı ile kredi ve farklı olarak birçok alanda destek çalışmaları yürütülmekte. Bunun haricinde toplum refahını yükseltmek, bu kimseleri ekonomik alanda hem topluma hem de kendilerine bir fayda olacak şekilde eğitim ve iş imkanları sunulmakta. Ayrıca emekliler için sunulan imkanlar ise ağırlıklı olarak sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri ve emeklilikleri başlagıcında sunulan ve aylık ödeme ile gerçekleştirilen maaş ödemeleridir. Bununla birlikte devlet tarafından belirli dönemlerde emekli aylıklarına yapılan zam ve ikramiye ödemeleri gibi fırsatlar söz konusu. 

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir haber doğrultusunda emekliler için bir müjde verildi. Bu haber Türkiye Emekliler Deneği’nin emekli, dul ve yetim vatandaşlar için bir tatil müjdesi içeriyor. Türkiye Emekliler Deneği başkanı Kazım Ergün, yapmış olduğu bir son dakika açıklaması ile emekli, dul ve yetim kimselerin özel olarak indirimli bir fiyatlandırma ile anlaşmalı olunan tatil kurumları aracılığı dahilinde bir paket sunumu yaptı. Denek Projeler Grup Başkanı Emin Tangören, sunulan bu paketin 2017 yılının Ekim ayı sonuna kadar süreceğini belirtti. Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan bazı anlaşmalı otellerde indirimli fiyatlarla her şey dahil olmak üzere 70  TL gibi bir fiyatla tatil paketi sunulmuştu. Ayrıca Ankara’nın Kızılay ilçesinde bulunan misafirhanelerle de bir indirimli tatil paketi sunumu mevcut. Herşey dahil sistemi ile tek bir kişinin gecelik konaklaması 40 TL, iki kişi olunursa eğer kişi başı 35 TL ile yine toplam bir fiyat ile 70 TL’lik bir tatil fırsatı sunuluyor. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.