Ana sayfa Eğitim TÜRGEV ne demek, sahibi kim, neler yapar ve nedir?

TÜRGEV ne demek, sahibi kim, neler yapar ve nedir?

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet vakfı adıyla bilinen TÜRGEV eğitime verdiği hizmetlerden dolayı Türkiye'de önemli bir yere sahiptir. Peki TÜRGEV nedir?

10
0

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet vakfı adıyla bilinen TÜRGEV eğitime verdiği hizmetlerden dolayı Türkiye’de önemli bir yere sahiptir. Peki TÜRGEV nedir?

Türkiye Gençlik ve Eğitim Hizmet Vakfı olarak yani kısaltılmış adıyla TÜRGEV uzun yıllar varlığını korumuş ve gençliğe verdiği hizmetlerle halen ayakta kalmayı başarmış bir vakıftır.

 TÜRGEV NEDİR?

İlk olarak İSEGEV adıyla kurulan bu vakfın kurucularından olan Erdoğan Bayraktar uzun yıllar görev almıştır. Şimdiki  yönetim kurulu üyeleri ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Albayrak’tır. 

TÜRGEV’İN AMACI
 

İlk olarak İstanbul ilinde faaliyet gösteren TÜRGEV, kendini ve hedefini iyi bilen araştıran sorgulayan,öğrenen ,üreten ve girişimci gençler yetiştimeyi hedefleyen bir vakıftır. Ayrıca TÜRGEV varolduğu zamandan beri yükseköğretim yurtları kurarak adını duyurmuştur.

2015 yılında iBN Haldun Üniveristesinin kuruluşunu gerçekleştirdi. 2017 yılında ise Başakşehir’de eğitimine devam edecek olan IBN Haldun Üniveristesi çalışmalarını Sosyal bilimler alanında devam ettirecektir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here