Ana sayfa Genel TRT arşivine giriş sayfası – Trt Arşiv Girişi Nasıl Yapılır? Detayları...

TRT arşivine giriş sayfası – Trt Arşiv Girişi Nasıl Yapılır? Detayları Öğrenin

TRT'den bir ilk! Arşivine giriş sayfasını izleyicilere açan TRT, arşiv girişinin nasıl yapılacağını resmi sitesi üzerinden açıkladı.

4
0

TRT’den bir ilk! Arşivine giriş sayfasını izleyicilere açan TRT, arşiv girişinin nasıl yapılacağını resmi sitesi üzerinden açıkladı.

 50 Yıl önce tüm ülkeyi televizyon yayını ile buluşturan TRT, yine bir ilki gerçekleştirerek TRT Arşivi’ni halka açıyor. 50 Yıllık birikimini vatandaş ile paylaşmak istediğini açıklayan TRT, TRT Arşiv Projesi ile son 50 yıldır olup bitene erişim imkanı sağlıyor.

Dünyanın sadece sayılı ülkelerinde kullanılan bu uygulamayı proje haline getiren TRT, 1968 yılından bu yana yapmış olduğu yayınları halka sunarak, bu uygulamayı Türkiye’ye de getirmiş oldu.

 TRT Arşiv Girişi Nasıl Yapılır?

 TRT Arşiv Projesi’ni 31 Mart 2017 tarihi itibariyle TRT Stüdyolarından halka duyuran kanal, yapmış olduğu tanıtım ile 50 yıllık arşivini halka sundu. Sadece sanal ortamdan erişimin sağlanabileceği TRT Arşivi’ne, üye olmadan ve ücretsiz olarak intenet üzerinden erişebilmek mümkün.

Son 50 yıla ait arşiv verilerine ulaşmak için ise www.trtarsiv.com adresinden giriş yapmanız yeterli olacaktır. İntenet aracılığı ile herhangi bir bilgisayar, telefon ya da android bir cihaz ile tarayıcılardan belirtilen adres dahilinde arşive giriş yapılabilir.

TRT – Arşiv

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here