Ana sayfa Finans Torun Bakan Büyükannelere Aylık 425 TL Maaş Ödemesi İçin Karar Verildi!

Torun Bakan Büyükannelere Aylık 425 TL Maaş Ödemesi İçin Karar Verildi!

Torun bakan babaannelere aylık 425 TL verilmesine yönelik başlatılan pilot uygulama için karar vakti! Proje bu ay içerisinde masaya yatırılacak. Beklenen talebin alınması halinde uygulama yaygınlaştırılacak.

4
0

Torun bakan babaannelere aylık 425 TL verilmesine yönelik başlatılan pilot uygulama için karar vakti! Proje bu ay içerisinde masaya yatırılacak. Beklenen talebin alınması halinde uygulama yaygınlaştırılacak.

Büyük ilgi gören torun bakan büyükanneye destek projesinde pilot uygulama süreci devam ediyor. Yüzbinlerce kişi büyükannelere destek projesinin yaygınlaştırılıp yaygınlaştırılmayacağına dair alınacak kararı bekliyor.

Büyükannelere destek projesi geçtiğimiz Mart ayında başlamıştı. Proje şu an halen pilot uygulama olarak devam ediyor. Projenin genişletip genişletilmeyeceğine dair kararın ise bu ay içerisinde verilmesi planlanıyor. 

6 AYIN TAMAMLANMASI BEKLENİYORDU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ayda bir gerçekleştirmiş olduğu değerlendirme toplantılarda projenin artıları ve eksileri masaya yatırılıyor. Proje kapsamında konu ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, pilot uygulamada 6 ayın tamamlanmasının ardından projenin ilgili bakanlıklarca genel değerlendirmeye alınacağını ve bu değerlendirme sonucunda genel bir uygulamaya dönüştürülüp dönüştürülmeyeceğinin belirleneceğini duyurmuştu.

425 TL KARŞILIKSIZ DESTEK

6 aylık pilot uygulama süreci bu ay son buluyor. Kararın bu ay sonunda verilmesi bekleniyor. Annelerin istihdam edilmesi büyükanne desteği ile ailelere maddi katkı yapılması için 10 ilde 6 bin 500 aile için pilot uygulama başlatıldı. Bu kapsamda 6 bin 500 aile için 105 bin başvuru alındı. Diğer iller de göz önünde bulundurulduğunda yüzbinlerce kişi projenin geleceğine dair kararın ne olacağını bekliyor. İlgili proje 3 yaşını doldurmayan torunlarına bakan büyükanneleri kapsıyor. Proje kapsamında büyükannelere 12 ay boyunca kesintisiz ve karşılıksız olarak ayda 425 TL destek veriliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here