Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

TIR, Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Ticari Kredi Veren Bankalar

Nakliyecilik ile uğraşan ve ticari araçlar ile geçimini sağlayan kişi ve firmalara da bankalar tarafından kolaylık sağlanmaktadır. TIR, Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Ticari Araç Kredisi veren bankalar ve şartları haberimizde.

Nakliyecilik ile uğraşan ve ticari araçlar ile geçimini sağlayan kişi ve firmalara da bankalar tarafından kolaylık sağlanmaktadır. TIR, Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Ticari Araç Kredisi veren bankalar ve şartları haberimizde.

Artan kredi kullanımıyla birlikte, bankalar da farklı türlerde kredi imkanları sunmaktadır. Bireysel kredi, konut kredisi, araç kredisi gibi kredilerin başında da ticari araç kredisi gelmektedir. Nakliyat işiyle uğraşanların yeni araç almak istemeleri ya da 2. el araç almak istemelerinden dolayı bankalar ticari araç kredisi vererek kolaylık sağlamaktadır. Tır, Kamyon gibi ağır vasıta araçların şoförleri de esnaf konumunda sayılmaktadır. Bu tür araçların taşımacığıyla geçimini sağlayanlara Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından kredi imkanları verilmektedir. Nakliyecilik ile uğraşan firmalar için de durum farklı olmamakla beraber; tır, otobüs, kamyon, panelvan gibi araçlarını yenilemek ya da ikinci el alacakları durumda da bankalar tarafından ticari araç kredileri verilmektedir. Bankalar tarafından verilen kamyon kredisi yani ticari araç kredisi, ticari kurumlara, kobilere veya sanayi sektöründe hizmet veren küçük ve orta ölçekli firmalar bu ticari krediyi kullanabilir.

KREDİ KULLANIMINDA İSTENİLECEK BELGELER

Oda Sicil Kaydı,
Kuruluş, ortaklık yapısını gösteren ve son sermaye değişikliğini gösteren ticaret sicil gazeteleri
İmza beyannamesi
Ortakların nüfus cüzdan fotokopileri
Kooperatif üyelik belgesi
Araç listesi (ekinde araç kartı olan K, C2 belgesi gibi)
Devam eden işlere ait sözleşmeler ve tamamlanan-devam eden işler tablosu (inşaat şirketleri)
Vergi levhası fotokopisi
Tamamlanan son 3 yılın gelir vergisi beyannameleri ve makbuzları
Son Dönem Geçici vergi beyannamesi ve detay mizan.

TİCARİ ARAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Koçfinans ; Ford Cargo ürünlerine kredi veren kurum,60 aya kadar ve üst limit sınırlaması olmaksızın fatura değerinin % 100’üne kadar kredi vermektedir.. En düşük kredi tutarı 10.000 TL’dir.

Vakıfbank ; Tüm marka ve modellerde, “0” km veya 2. El (8 yaşa kadar) aracın (tır, otobüs, kamyon, kamyonet, panelvan, minibüs, otomobil vb.) finansmanı amacıyla kullanabileceğiniz kredilerdir.  

Ziraat Bankası Ticari Araç Alım Kredisi ;

ING BANK ; “0 km” araçlar için araç değerinin %70’i, 5 yaşa kadar olan 2. el araçlar için ise araç bedelinin %50’si finanse edildiği 48 aya kadar vade sunmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.