Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Tekila Fiyatları 2019 – Zamlı, Yeni, Güncel Tekila Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Eğlenceli günlerin vazgeçilmezi tekila da yılbaşı zammından etkilenen alkoller arasında yer almaktadır. Tekila fiyatları zamdan sonra ne kadar oldu? Tekila fiyatları kaç paradır, ne kadardır, kaç TL’dir? Tekilanın son yapılan zamla güncellenen fiyatları Zamlı, yeni, güncel tekila fiyatları listesi içeriğimizde yer almaktadır.

Eğlenceli günlerin vazgeçilmezi tekila da yılbaşı zammından etkilenen alkoller arasında yer almaktadır. Tekila fiyatları zamdan sonra ne kadar oldu? Tekila fiyatları kaç paradır, ne kadardır, kaç TL’dir? Tekilanın son yapılan zamla güncellenen fiyatları Zamlı, yeni, güncel tekila fiyatları listesi içeriğimizde yer almaktadır.

Eğlence içkisi olarak da bilinen tekila, Meksika içkisidir. İsmini Meksika’nın Tequila kasabasından alan ve sek olarak içilen tekila, yüzde 40-45 arasında alkol oranına sahiptir. Çeşitli baharatlarla üretimi gerçekleştirilen tekila genellikle çok acı bir tada sahiptir. Ancak yurtdışı piyasasında yüzde 100 agave ile üretilen tekilalarda keskin bir meyve tadı mevcuttur. Fakat Türkiye’de satışa sunulan tekila markalarının hiçbirisinde bu aroma yoktur. Bundan dolayı da ülkemiz genelinde tüketilen tekilalar küçük shot bardaklarıyla tek seferde tüketilmektedir. Yurtdışında üretilen ve dolaşımda yer alan tekilalar ise tadını tam olarak alabilmek için yavaş yavaş içilmektedir.

Türkiye’nin en çok tercih ettiği alkollerden olan tekila, çok yüksek fiyatlarla dolaşımda yer almaktadır. ÖTV ve KDV uygulamaları sebebiyle bir şişe tekilanın yarı fiyatından daha fazlası vergiler için ödenmektedir. Yılbaşında kararlaştırılan zam planı bütün alkollü içkileri kapsadığından doğrudan tekila fiyatlarında da bir artış gözlemlendi. Eğlencenin, oyunların ve kısa vadede sarhoş olmak isteyenlerin tercih ettiği tekilanın fiyatları yılın ortasında da değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak içeriğimizde, tekilanın son yapılan zamla güncellenmiş fiyatları liste halinde yer almaktadır.

Türkiye’de Güncel Tekila Fiyatları

Türkiye’de pek çok süper markette ve büfelerde birbirinden farklı markalarda tekilalar yer almaktadır. Ancak firmalar kendi belirledikleri tavsiye edilen fiyatlar üzerinden mağazalara satış yapmaktadırlar. Bundan dolayı da bazı satış noktalarında alkol fiyatlarında küçük de olsa değişiklikler gözlenebilmektedir. Ancak bu fiyat farkları genellikle büyük mağazalardan çok küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde görülmektedir. İşte güncel tekila fiyatları.

Olmeca Tekila Ne Kadar?

Meşe fıçıları ve çelik fıçılarda yıllandırılarak üretilen tekila, özellikle de Olmeca marka ile tüketilmektedir. Yüzde 38 oranına sahip tekila üretimi gerçekleştiren firma, küresel piyasada tekila dendiğinde akla gelen ilk firmalar arasında yer almaktadır. 2000 yıl önce Aztek halkı tarafından üretilmiş olan tekilanın yılbaşı zammı ile güncellenmiş fiyatları aşağıda yer aldığı gibidir.

35 lik Olmeca Blanco Tekila : 76,50 TL

50 lik Olmeca Blanco Tekila : 109,00 TL

70 lik Olmeca Blanco Tekila : 149,50 TL

100 lük Olmeca Blanco Tekila : 202,00 TL

35 lik Olmeca Gold Tekila : 82,50 TL

70 lik Olmeca Gold Tekila : 160,00 TL

70 lik Olmeca Altos Plata Tekila : 200,00 TL

70 lik Olmeca Altos Reposado Tekila : 205,00 TL

70 lik Olmeca Dark Chocolate Tekila : 149,50 TL

Don Julio Tekila Ne Kadar?

Meksika’nın en çok bilinen tekila üreticisi firmalarından olan Don Julio, Türkiye’de de tekila severlere hitap etmektedir. Yüzde 38 alkol oranıyla üretim gerçekleştiren firma, pek çok satış noktasından satın alınabilmektedir. Türkiye’de özellikle de free shoplardan satın alınan bu markadaki tekilalar, özel bir hedef kitleye sahiptir. Don Julio marka tekilanın son düzenlemeyle Türkiye’deki güncellenmiş satış fiyatlarına aşağıdaki listede yer verilmiştir.

70 lik Don Julio Tekila : 275,00 TL

70 lik Don Julio Reposado Tekila : 260,00 TL

70 lik Don Julio Anejo Tekila : 310,00 TL

Mariachi Silver Tekila Ne Kadar?

Mariachi, aslında Meksika’nın sesi anlamına gelmektedir. Bir müzik grubu olan Mariachi, Meksika’nın kültürü anlamına da gelmektedir. Müzisyenlerin platformunda kullanılan tahta türü olarak da kullanılmakta olan Mariachi, ismini müzik olan anlamından almaktadır. Firmanın güncellenmiş tekila fiyatları aşağıdaki gibidir.

70 lik Mariachi Silver Tekila : 123,00 TL

Avion Tekila Ne Kadar?

Yüzde 40 oranında alkole sahip Mari agave bitkisinden damıtılan tekila, en iyi tekila ödülüne layık görülmüştür. Firmanın ürettiği tekilalar San Fransisco’dan ödüller almıştır. En iyi beyaz içki ödülünü almaya da hak kazanan firma, küresel piyasada pek çok kişinin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Üretimde olağanüstü başarılara imza atan Avion’un Türkiye’deki güncel fiyatı aşağıdaki listede yer almaktadır.

70 lik Avion Silver Tekila : 300,00 TL

70 lik Avion Reposado Tekila : 320,00 TL

Sierre Tekila Ne Kadar?

Yüzde 38 oranına sahip olan en kolay içimli tekila üretimini gerçekleştiren firma, tekila severlerin ilgi odağındadır. Üstelik Türkiye’de uygun fiyatlarla tekila içmek isteyenlere de hitap eden firma, küresel piyasada da başarılı bir grafiğe sahiptir. İşte firmanın dolaşıma soktuğu 2 farklı tekilanın son değişiklikle güncellenen fiyatları.

35 lik Sierra Gold Fiyatı 67,00 TL

70 lik Sierra Gold Fiyatı 103,00 TL

35 lik Sierra Silver Fiyatı 67,00 TL

70 lik Sierra Silver Fiyatı 103,00 TL

Pueblo Tekila Ne Kadar?

Pueblo da yine bir diğer uygun fiyatlı tekila markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Free shoplardan ve yurtdışından getirildiği zaman daha uygun fiyatlarla eğlenebileceğiniz tekila, Türkiye’deki satış noktalarından da tercih edilmektedir. Güncellenmiş fiyatıyla Pueblo Silver marka tekila aşağıdaki gibidir.

70 lik Pueblo Silver Tekila : 105,00 TL

Tres Magueyes Tekila Ne Kadar?

Dünya bazında en çok tekila tüketilen markalar arasında Tres Magueyes yer almaktadır. Üretim konusunda kaliteyi esas alan firma, tam bir fiyat performans ürünü üretmeyi başarmıştır. Eğlence içkisi tekila severlerin tercih ettiği Tres Magueyes marka tekilanın fiyatı aşağıda yer aldığı gibidir.

100 lük Tres Magueyes Tekila : 155,00 TL

Tekila, Türkiye’de limon ve tuzla birlikte shot şeklinde içilmektedir. Anavatanında çok az miktar sangrita ile birlikte tüketilen tekila, yüksek alkol oranı sebebiyle kana çok hızlı karışır. Kişinin psikolojik durumuna bağlı olarak baş dönmesi veya baş ağrısı gibi sorunlar meydana getirebilen alkolde ani hareket yapılmamalıdır. Özellikle de yıllandıkça gerçek aromasını ve tadını veren tekila, 3 farklı isme sahiptir.

2 aydan kısa bir süre bekletilmiş olan tekilalara Silver denmektedir. 2 ay ve 1 yıl arası bekletilen tekilalara ise Reposado ismi verilmektedir. Eğer tekila 1 yıldan daha fazla yıllandırılmış ise bunlara ise Anejo ismi verilmektedir. Fıçı aromasına göre de tadında çok büyük değişiklikler olan tekila, Türkiye’de yakın ülkelere nazaran bile çok yüksek fiyatlarla satılmaktadır.

Özellikle de Yunanistan ve Kıbrıs ucuz tekila konusunda ön plana çıkan ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye’de pek çok vatandaş daha ucuz fiyatlarla tekila satın almak için çevre ülkelere gitmektedir veya yurtdışında yaşayan akrabalarından talep etmektedir. Ancak yurtdışından Türkiye’ye alkol getirilirken de 3 şişeden fazla alkol sokulmamaktadır. Daha fazla şişe alkol getirmek isteyenlerin fazla şişelerine havalimanı tarafından el konulmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.