Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

TED Bursu Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu Ne Kadardır?

TED Bursu almak isteyen öğrencilerin merak ettiği sınav tarihi açıklandı. Türk Eğitim Derneği tarafından her yıl gerçekleştirilen sınav sonucunda bir çok öğrenciye burs veriliyor. Detaylar haberimizde;

TED Bursu almak isteyen öğrencilerin merak ettiği sınav tarihi açıklandı. Türk Eğitim Derneği tarafından her yıl gerçekleştirilen sınav sonucunda bir çok öğrenciye burs veriliyor. Detaylar haberimizde;
Türk Eğitim Deneği tarafından başarılı öğrencilerin eğitim hayatlarında ihtiyaç duydukları maddi imkanı sağlamak için dağıttığı burstan faydalanmak için deneğin düzenlemekte olduğu sınava girmek gerekmektedir. Bu sınav sonucunda ise kurum belirli başarı standartlarına sahip öğrencilere ilkokul ve lise birinci sınıfta eğitimlerine devam ettikleri sürece her ay burs vermekte.

Kurulduğu dönemdeki ismi Türk Maarif Cemiyeti olan derken 1946 yılından bu yana Türk Eğitim Deneği olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türk öğrencilerin öğrenimlerine katkıda bulunmak amacı ile kurulan deneğin aynı zamanda öğrencileri sosyalleştirme ve topluma kazandırma gibi spesifik faaliyetleri de bulunmaktadır. Kurum yıllardır ülkemizde eğitim görmekte olan öğrencilere TED Bursu imkanları sunmakta ve eğitime katkı sağlamaktadır.

Ülkemizde aynı zamanda eğitim kurumları da bulunan deneğin kurumlarına her sene yüzlerce öğrenci tam burslu olarak yerleşmekte ve aynı zamanda tam bursluluk için sınavlara girebilmektedir. 

TED Bursu Kimler Alabilir? Şartları Nelerdir?

Deneğin sağlamakta olduğu burstan faydalanabilmek için öğrencilerde bazı şartlar aranmaktadır bunlar;

İlkokul 5. Sınıf-9. Sınıf seviyelerinde eğitime devam ediyor olmak.
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
Maddi ihtiyacı bulunmak.
Diğer kurum veya kuruluşlardan herhangi bir burs veya kredi almıyor olmak.
Öğrencinin son dönemde almış olduğu kane not ortalamasının 85-100 aralığında olması.

Bunlar kurumun sağladığı burstan faydalanmak için sahip olunması gereken ana kritrerlerdir.

Deneğin Tam Bursluluk Sınavı gerçekleştirerek sonuçlara göre vereceği burs için son başvuru tarihi 10 Şubat 2017. Türkiye çapında gerekli şartlara sahip olan tüm öğrencilerin başvurabildiği sınav ise 25 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

Sınavda başarılı olan öğrencilerin evlerine kurum tarafından ziyaret gerçekleştirilecek ve başvuru formunda beyan edilen bilgiler ile bir uyuşmazlığın söz konusu olması durumunda bursiyerin hakettiği burs iptal edilecektir. Ayrıca eğer sınavda öğrenciler arasında bir puan yakınlığı söz konusu olursa da bu durumda ekonomik düzey dikkate alınarak burs tercihi yapılacak. 

Kurumdan başarı elde eden ve Türk Eğitim Deneği okullarında eğitim görmekte olan öğrencilerin üniversite eğitimleri süresince de bursları devam edecektir. Tüm bu sağlanan koşullara bakıldığında öğrencilerin bu sınavdan başarı elde etmek ve öğrenimlerine devam ederken maddi sıkıntı yaşamamak için oldukça istekli olacakları düşünülüyor. Gerçekleştirilecek olan sınav için başvurularını yapmış olan öğrenciler şimdiden çalışmalarına başladılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.