Ana sayfa Ne Zaman Süt Desteklemeleri Primi Ne Zaman Ödenecek?

Süt Desteklemeleri Primi Ne Zaman Ödenecek?

Çiğ süt desteklemeleri ödenmeye başladı. 6 ayda bir ödenen destek primi 31 mart itibari ile hesaplara yatmaya devam ediyor.

6
0

Çiğ süt desteklemeleri ödenmeye başladı. 6 ayda bir ödenen destek primi 31 mart itibari ile hesaplara yatmaya devam ediyor.

Çiftçiler için hibe prim olarak yansıtılan Tarımsal Destekleme Ödemeleri için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik açıklamalarda bulundu. Uzun süredir çiğ süt destekleme ödemeleri konusunda bilgi sahibi olamayan üreticilerin ise içi ferahladı.

31 MART İTİBARİ İLE

Bakan Faruk Çelik tarafından yapılan beyan 2019 yılında toplamda 12,8 milyar TL destek ödemesi yapılacağı yönündeydi. Çiğ süt desteği için açıklanan meblağ ise 120 milyon TL oldu. Merakla beklenen çiğ süt desteği ödeme tarihi ise 31 Mart 2019 itibariyle kademeli olarak başladı.

Yıl içinde iki periyot olarak yapılacak olan bu ödemeler 6 ayda bir Ziraat Bankası aracılığıyla yapılacak. Toplam yapılan çiğ süt desteğinin %0,2’lik payı ise banka tarafından komisyon ücreti kapsamında kesilecek. Ödemelerin kademeli olarak yapılacak olması ise TC kimlik numaranıza göre erken ya da geç alacağınız şekilde organize edilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here