Ana sayfa Kimdir Survivor 2020 Ünlüler takımı Şaziye İvegin Üner kimdir? Şaziye İvegin Üner hayatı

Survivor 2020 Ünlüler takımı Şaziye İvegin Üner kimdir? Şaziye İvegin Üner hayatı

Survivor 2020’nin yarışmacıları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Peki Survivor 2020 ünlüler takımı Şaziye İvegin Üner kimdir? Şaziye İvegin Üner hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler haberimizde.

3
0

Survivor 2020’nin yarışmacıları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Peki Survivor 2020 ünlüler takımı Şaziye İvegin Üner kimdir? Şaziye İvegin Üner hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler haberimizde.

Ekranların fenomen haline gelen yarışma programı Survivor bu yıl 16 Şubat tarihinde başlayacak. Yarışmanın başlamasına az bir süre kala izleyicileri heyecan sarmış durumda. Yarışmanın yapımcısı Acun Ilıcalı geçtiğimiz günlerde yarışmada yer alacak isimleri açıklamıştı.

Bu yılda yarışma ünlüler ve gönüllüler olmak üzere iki takımdan oluşacak. Ünlüler takımında en dikkat çeken isimler biri ise Şaziye İvegin Üner oldu. İzleyiciler Şaziye İvegin Üner’in nasıl bir performans sergileyeceğini merak ediyor.

Şaziye İvegin Üner kimdir?

Şaziye İvegin Üner 8 Şubat 1982 yılında başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Şaziye İvegin profesyonel basketbolcudur. Kısa forvet olarak basketbol oynayan Şaziye Türk milli kadın basketbol takımının oyuncusudur.

Şaziye sporcu bir aileden gelmektedir. Eski bir basketbolcunun kızı olması nedeniyle basketbola küçük yaşta başlamıştır. İkiz kardeşi ile 7. sınıfta basketbola başlayan Şaziye BOTAŞ Basketbol takımıyla 2 kez Türkiye Genç Kızlar Basketbol Şampiyonasını kazanmıştır. Henüz 22 yaşında takım kaptanı olan Şaziye bu unvana sahip olan en genç isim olmuştur. 10 yıllık BOTAŞ macerasının ardından Fenerbahçe’ye transfer olan Şaziye burada da başarılı bir performans sergilemiştir.

2007 yılında Montigarda Basket’e tranfer olan Şaziye burada 1 yıl kalmış ve daha sonra ülkeye dönerek Beşiktaş Cola Turka’ya imza atmıştır. Beşiktaş’ın ardından Rus takımı Spartak Moskova’ya giden Şaziye’nin macerası burada uzun sürmemiş ve tekrar ülkeye dönerek bu sefer Galatasaray ile anlaşmıştır. İlerleyen süreçte Mersin BŞB ve Fenerbahçe formalarını tekrar giyen Şaziye son olarak Galatasaray’a transfer olmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here