Ana sayfa Teknoloji Sony Xperia R1 Plus Teknik Özellikleri Tanıtıldı! Pil Ömrü Dikkat Çekiyor!

Sony Xperia R1 Plus Teknik Özellikleri Tanıtıldı! Pil Ömrü Dikkat Çekiyor!

Sony yeni akıllı telefonu Xperia R1 Plus'ı tanıttı. Telefonun teknik özellikleri yazımızda yer almaktadır.

5
0

Sony yeni akıllı telefonu Xperia R1 Plus’ı tanıttı. Telefonun teknik özellikleri yazımızda yer almaktadır.

Sony Kasım ayı itibari ile satışa sunulacak olan orta segmentte yer alan akıllı telefon Sony Xperia R1 Plus’ı tüketicilere tanıttı. Sony Xperia R1 Plus, 5.2 inç ekran boyutune sahip, IPS LCD ekran özellikleri ile 282 ppi 720 x 1280 piksel çözünürlüğüne sahip. Telefonun yaklaşık olarak %69.7 gövde oranı ile 146 x 73.2 x 8.9 mm boyutu ile ağırlığı 154 gram olacak. Sony iki renk seçeneği ile telefonu satışa sunacak. Bu renkler siyah ve gümüş olacak.

Telefonun arka yüzü incelendiğinde LED flaşa sahip olduğu ve faz algılaması özelliği ile otomatik odaklama özelliğine sahip 13 MP kamerası bulunuyor. Telefonun ön yüzünde ise arka yüzde yer aldığı gibi faz algılamalı otomatik odaklama özelliğine sahip olduğu görülüyor. Ön kamera da 8 MP selfie çekim kamerası yer almaktadır.

Sony Xperia R1 Plus 16 GB ve 32 GB depolama seçenekleri ile kullanıcılara sunulacak. İşletim sistemi Android 7.0 Nougat tercih edilmiş. Telefonun 16 GB’lık seçeneği için 2 GB RAM hafıza yer alırken, 32 GB’lık seçeneğinde ise 3 GB RAM hafıza yer alıyor. Telefona eklenen MikroSD hafıza kartı desteği ile 256 GB ek depolama imkanı sunuluyor. 

Sony Xperia R1 Plus, içerisinde Type-C bağlantısı bulunduruyor. Ayrıca dahili olarak FM Radyo’da telefonun içerisinde yer alıyor. Pil kapasitesi içinde 2620 mAh pil kullanılmış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here