Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Şöför Sigortası Nedir? Sicili Temiz Sürücülerin Sigorta Primi

Ehliyet sahiplerine ve trafiğe çıkan kişilere yeni bir uygulama geliyor. Şoför sigortası adı altında başlatılan uygulamanın detayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Ehliyet sahiplerine ve trafiğe çıkan kişilere yeni bir uygulama geliyor. Şoför sigortası adı altında başlatılan uygulamanın detayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
Şoför sigortası sürücülerin yaptıkları kaza sayılarına göre ödedikleri sigorta primlerinin tutarları belirlenecek. Öneğin; Bir kere kaza yapıp ehliyetine işletilirse o sürücünün ödemesi gereken sigorta pirim daha düşük seviyelerde olacak. Eğer bir kaç kez kaza yapan sürücünün ödemesi gereken trafik sigortası primi çok daha yüksek seviyelerde olacak.

35 milyon civarında ehliyet sahibine trafik sigortası yerine sorumluluk sigortası gerçekleştirilecek. Şimşek  bu konuda sigorta primlerine yeni bir boyut getirdiklerini açıkladı.

Kısacası, sicili temiz sürücünün  primi 400 TL’ye kadar düşecek. Artık trafik zorunlu sigortası sürücünün trafikteki tutumuna göre değişecek. 

- Advertisement -

Sigorta primi neye göre belirlenecek?

Trafikte olan araç sürücülerinin yaptıkları kaza sayısına göre zorunlu trafik sigortasının miktarı da değişecek. Bir kere kaza yapan bir sürücünün ödeyeceği sigorta primi 400 liradan hesaplanacak.

Birden fazla kaza yapan sürücülerin ödemeleri gereken zorunlu trafik sigortası yaklaşık 5 bin liraya kadar çıkacak. Sürücülein primleri ise Emniyet genel Müdürlüğü’nd eyer alan ceza puanları belirlemiş olacak. Artık tüm tarfik kurallarına uyup, kaza yapmayan bir sürücü ile bir kaç kaza gerçekleştirmiş bir sürücü aynı kefede olmayacak. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.