Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Sicili bozuk olanlara ve kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar

Sicili bozuk olanlara ve kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar var mı? Kredi veya kredi kartı almak isteyen kredi notu düşük olan vatandaşlar sicili bozuk olanlara kredi imkanı tanıyan bankaları araştırıyor.

Sicili bozuk olanlara ve kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar var mı? Kredi veya kredi kartı almak isteyen kredi notu düşük olan vatandaşlar sicili bozuk olanlara kredi imkanı tanıyan bankaları araştırıyor.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Türkiye’nin ekonomisi kötüye gittikçe vatandaşta bundan nasibini alıyor. Ekonomik açıdan zorlanan vatandaş soluğu bankalarda buluyor. Kredi veya kredi kartı almak isteyen fakat kredi notu düşük olan vatandaşlar hangi bankaların sicili bozuk olanlara kredi imkanı tanıdığını merak ediyor. Faizlerin yükselmesi de vatandaşı olumsuz etkiliyor. Özellikle kamu bankaları kredi notu düşük olan vatandaşlara kredi alma imkanı sunmuyor. Çaresiz kalan vatandaşlar hangi bankalardan kredi alabileceğini araştırıyor. Bankalar faiz oranlarında düşüşe geçse bile sicili bozuk olan vatandaş bu bankalardan kredi alamıyor. Ekonomik açıdan zorlananlar soluğu özel bankalarda alıyor.

Hangi Bankalar Sicili Bozuk Olanlara Kredi İmkanı Sunuyor?

Bankalar her müşterisine kredi imkanı sunmamaktadır. Kredi puanınızın iyi olması gerekiyor. Özellikle kamu bankaları kredi notu düşük olanlara kredi vermiyor. Kamu bankalarından kredi almak isteyenlerin düzenli bir geliri olması, kredi notunun yüksek olması, daha önce düzenli ödemeler yapmış olması gerekiyor. Bu şartlara uyanlara bankalar kolaylıkla kredi veriyor. Fakat bu şartlara uymayıp kredi notu düşük olanlar için işler biraz daha zor. Sicili bozuk olanlara kredi imkanı tanıyan bankaların sayısı oldukça az. Bu bankalardan arasında en çok tercih edilen Aktifbank ve Burganbank’tır. Bu iki banka sicili bozuk olanlara kredi veriyor. Kredi verirken ipotek veya kefil isteyen bankalar kredi notu düşük olanlara kredi imkanı sunuyor. kredi notu düşük olan vatandaşlar kredi sicil affının çıkmasını ve sicillerinin temizlenmesini bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.