Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Sevgiliye 14 Şubat Mesajları Romantik ve Duygusal Uzun Mesajlar

14 şubat günü birçok ülkede kutlanan bu özel günde sevgililer birbirine güzel sözler söyleyip,hediyelerle birbirlerini mutlu ederler.Sevgililer günü romantik mesajlar akımına uğrar ve kalpli hediyeler havada uçuşur.

14 şubat günü birçok ülkede kutlanan bu özel günde sevgililer birbirine güzel sözler söyleyip,hediyelerle birbirlerini mutlu ederler.Sevgililer günü romantik mesajlar akımına uğrar ve kalpli hediyeler havada uçuşur.
14 Şubatta kutlanan ve Amerikalı Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasıyla başlayan bu özel gün çok insanın kutladığı toplumsal bir olay haline gelmiştir.Bu süreçte olayın ticari yönü gelişmiş ve günümüzde kutlanan tüm ülkelerde ticaretin canlandığı bir dönem oluvermiştir.Sevgililer gününde sevgilisi veya eşi olanlar günün anlam ve önemine yakışır hediyeler alır.Hediyenin yanında romantik yazılar da yer alır.
Sevgililer günü romantik mesajlar;

Sen çöllerde serap, engin denizlerde yakamoz, ormanın derinliklerinde ki huzur gibisin, ışığım sensin, güneşimsin.. Bil ki çok özlendin.Sevgililer günün kutlu olsun!

Tavsiye :  Umreye ne zaman gidilir ? Hangi Tarihlerde Daha Hayırlıdır?

Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin.Sevgililer günün kutlu olsun…

- Advertisement -

Kalbimdeki tek arzu, hayalimdeki tek tutku, beni yaşatan tek duygu senmişsin bebeğim…

Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar mükemmel ama herkesin sevmeyi hak edemeyeceği kadar özelsin benim için sevgilim…

Güller anlatsın sana olan aşkımı… Karşında nasıl aklımın yerinden gittiğini, gözlerimi nasıl senden ayıramadığımı… Güller anlatsın…

Güllerin sayısı duyduğun aşkı yansıtır derler. Sana olan aşkımı gösterecek kadar gül yok kainatta!

Seni denizdeki kumlar, gökteki yıldızlar, ormandaki ağaçlar, dünyadaki insanlar, okyanustaki sular ve güneşin ışıklarından daha çok seviyorum.

- Advertisement -

Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgililer günün kutlu olsun!

Tavsiye :  Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 60 bin TL'lik baraj sorusu; Motor sporlarında hangi renk bayrak kullanılmaz?

Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.

Sevgililer gününde beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, kar beyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat. Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

Bazı rüyalar diğerlerinden daha uzun sürer. Bazıları da çok çok güzel. Benim en uzun ve en güzel rüyam şu an bu mesajı okuyor. Sevgililer günün kutlu olsun!
vb. birçok mesaj öneği bulunmaktadır.Sevgiliye atılan romantik mesajlar,çiçeğin üstündeki karta ya da hediyenin üstüne bir kağıda yazılarak verilir.

Tavsiye :  Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır? Randevu Alma İşlemleri ve Detaylar!

Sevgililer günü tarihçesi

14 Şubat Antik Yunan dönemine dayandırılmaktadır.Yunan mitolojisinde yer alan Zeus ve Hera’nın kutsal evliliğinin Şubat ortasında olduğu ve bunun 14 Şubat’a denk geldiği söylenir.

Antik Roma’da ise 15 Şubat,bereket tanrısı olan Lupercus’un genç kızlara dokunuşuyla doğurganlık kazandırması nedeniyle kutlanan bir gün olduğu söylenmektedir.

Orta çağ’da dönemin bazı kaynaklarına göre Fransa’da ve İngiltere’da 14 Şubat geleneksel olarak kuşların çiftleşme günü kabul edilmektedir.Bu günün sevgililer günü olma nedeniyle insanlar birbirlerine valentine diye seslenir ve güzel sözler söylerdi.

Günümüzde ise güzel sözlerin yanında küçük veya büyük hediyelerle daha çok ticari yönü ağır basan ticareti canlandıran özel bir gün olmuştur
 

- Advertisement -

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.