Ana sayfa Genel Sevgi İzi Dövmesi Nedir? Benibuldular.com Sevgi İzi Dövmesi Nasıl Yaptırılır?

Sevgi İzi Dövmesi Nedir? Benibuldular.com Sevgi İzi Dövmesi Nasıl Yaptırılır?

Zihinsel engeli olan, alzheimer ve benzeri rahatsızlıkları bunulan kişilerin kaybolması ihtimaline karşı yapılan sevgi izi dövmesi nedir ? Nerelerde yapılır ? İşte detaylar...

9
0

Zihinsel engeli olan, alzheimer ve benzeri rahatsızlıkları bunulan kişilerin kaybolması ihtimaline karşı yapılan sevgi izi dövmesi nedir ? Nerelerde yapılır ? İşte detaylar…

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı’nın başlattığı bu uygulma Zihinsel engellilere, Alzehimer ve benzeri hastalıklarda insanların kaybolması ihtimaline yönelik hasta kişilerin sol kollarına sevgi izi dövmesi  yapılmasını kapsıyor. Peki bu uygulama için nerelere başvurabiliriz? Hastalarının kaybolmasından tedirgin olan hasta yakınları iletişim bilgileriyle birlikte www.benibuldular.com sitesi üzeinden online olarak başvuru yapacaklar.

Sistem üzerinden hasta için bir numara verilecek o numara hastanın sol bileğine işlenecek .O kişi kaybolduğunda kolundaki rakamlar o kişinin güvencesi olacak .Kişi bilgilerinin kayıplar bulunana kadar kimseyle paylaşılmayacağınında garantisini veriyor sistem.Dünya çapında sorun olan bu duruma çözüm gtirilmek amacıyla daha önce hastalara kelepçe takılması uygulaması yapmıştı ama bu durum tepki gördüğünden uygulamadan kaldırılmıştı.

Sevgi izi dövmesi nasıl yapılır

İzi sistem üzerinden alınan numaranın herhangi bir dövmeciye gidip sol bileğe işletilmesiyle tamamlanmış oluyor.

Bu durum dinen haram kılınan dövmenin böyle bir ihtiyaçla yapılmasının caiz olup olmadığı konusunda tedirginlikler yaşadı. Bu konuda din adamları ikiye ayılmış durumdalar gönüller  ihtiyaç üzerine yapıldığı için caiz olduğunu söyleyenlerden yana olsada bazı din adamlar vücda verilecek her türlü zararın haram olduğundanm dövmeninde bunun başında geldiğinden bahsediyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here