Ana sayfa Genel Sertap Erener’in kullandığı Telomer hapı ne? Telomer Tedavisi Nedir? Uzun Yaşamanın Sırrı

Sertap Erener’in kullandığı Telomer hapı ne? Telomer Tedavisi Nedir? Uzun Yaşamanın Sırrı

Şarkıcı Sertap Erener'in açıklamalarıyla gündeme gelen telomer tedavisi, yaşlanmayı durduran bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkıyor. Hap ile gerçekleşen bu tedavi, bitkisel besin desteği olarak geçiyor.

4
0

Şarkıcı Sertap Erener’in açıklamalarıyla gündeme gelen telomer tedavisi, yaşlanmayı durduran bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkıyor. Hap ile gerçekleşen bu tedavi, bitkisel besin desteği olarak geçiyor.

Son günlerin popüler konusu telomer tedavisi, adından söz ettirmeye devam ediyor. Ünlü şarkıcı Sertap Erener’in bu tedaviyi gördüğü ve haplarını kullandığını açıklamasıyla gündeme gelen tedavi biçimi, bir çok soru işaretini de yanında getiriyor. Aylık bin dolar gibi masrafı olan tedavi, yaşlanmayı durdurmayı planlıyor.

TELOMER TEDAVİSİ NEDİR ? 

Telomer, ökaryotik doğrusal kromozomların uçlarında bulunan, herhangi bir gen kodlamayan, özelleşmiş heterokromatin yapılarıdır. Telomerlerin varlığı, kromozomların uçlarının rastgele çift zincir DNA kırılmalarından koruyarak istenmeyen kromozom uçlarının birleşmesinden ya da kromozomu nükleolitik parçalanmadan korur. Kromozomların bu fiziksel korunmasının dışında, ökaryotik telomerleri, kromatin organizasyonu, kromozomların replikasyonu ve hücre çoğalması gibi önemli hücresel görevleri vardır.

TELOMER HAPI NEDİR ?

Bahsedilen telomer tedavisi ilacı, bitkisel besin desteği olarak geçiyor ve bilimsel olarak henüz kanıtlanmış bir etkisi yok. Kimyasal hiç bir şeyi içinde barındırmayan hap, bitki kökünden elde ediliyor. Çin’de yetişen ‘astralagus’ adlı bir bitkiden. Bu bitkinin içinde telomer kısalmasını önleyen telomeraz enzim geninin olduğunu keşfetmişler. Dolayısıyla bu bitkiyi kullanarak en saf haliyle hap üretmeye karar vermişler. Günde bir hapın yeterli görüldüğü tedaviye ek olarak anti-aging özelliği olan yiyecekler, C,D, E vitaminleri, Omega 3, sigara, alkol, stres, depresyondan uzak durma ve hareketli yaşam gibi aslında sağlıklı yaşam için gerekli olan temel prensiplerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here