14 Ekim 2020 tarihi ile Show TV ekranlarında izleyicisi ile buluşacak olan Şeref Sözü dizisine sayılı saatler kala izleyicinin merakı da artmakta. Bu haberimizde ise dizinin karakterlerinden Yasemin Adabeyli’ nin kim olduğu ve kim tarafından canlandırıldığı hakkında detaylara yer vereceğiz.

Şeref Sözü Yasemin Adabeyli Kimdir:

Şeref Sözü adlı dizide Şükran İle Sefer’ in kızıdır. Çocukluğundan beri ise Cihan’ a karşı duygular beslemektedir. Karakterin özelliklerine baktığımızda ise karakterin hırsı ve sinsiliği dikkat çekmektedir. Düğün zamanlarında Cihan, evlerine gelen gizemli bir kadın ve bebeği ile karşılaşınca türlü türlü karışıklar başlayacaktır. Yasemin ise Cihan’ ı geri kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Karakteri canlandıran oyuncu ise Öykü Çelik’ tir.

Öykü Çelik:

1987 senesinin Temmuz ayının 13’ ünde dünyaya gözlerini İstanbul’ da açmıştır. Güzel oyuncu 60 kg ağırlığında ve 1. 70 uzunluğundadır. En ön plana çıkan estetik özelliği ise mavi gözleridir. Bilken Üniversitesi Tiyatro Bölümünü güzel oyuncu başına gelen bir kazanın ardından yarıda bırakmıştır. İlk ekran karşısında izleyici ile buluşması ise Selena(2006) adlı dizide oynadığı Eda karakteri ile birlikte olmuştur. Güzel oyuncu Öykü Çelik’ in aktif olarak kullandığı sosyal medya hesabının kullanıcı adı ise: @oykucelikk_’ dir. Hem dizilerde hem filmlerde yer alan oyuncunun bulunduğu diğer projeler ise:

*Selana(2006) dizisinde Eda karakteri ile,

*Akasya Durağı(2008) adlı dizide Gözde karakteri ile ekranlara gelmiş,

*Kasaba(2009) adlı yapımda Zehra rolünde performans sergilemiş,

*Gönülçelen(2010) dizisinde Nazar karakterine hayat vermiş,

*Nuri(2011) adlı yapımda Reyna rolü ile,

*Bir Zamanlar Osmanlı(2012) adlı dizide Çeşmidil karakterini canlandırmıştır,

*Benim İçin Üzülme(2012) adlı yapımda Bahar karakteri ile izleyicinin karşısına geçmiş,

*Ağlatan Dans(2014) adlı yapımda Begüm karakterini canlandırmış,

*Yeşil Deniz(2014) Sedef ile,

*Poyraz Karayel(2015) adlı yapımda yer almış,

*Savaşçı(2018) adlı yapımda Yeter karakterini oynamış,

*Diriliş Ertuğrul(2018) dizisinde Sırma karakteri ile yer almıştır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here