Ana sayfa Genel Seçmen Kağıdı Olmadan Oy Nasıl Kullanılır

Seçmen Kağıdı Olmadan Oy Nasıl Kullanılır

16 Nisan Referandum'una sayılı günler kala seçmenleri telaş sardı. Oy kullanarak Türkiye'nin geleceğine etki edecek olan her seçmen, kendilerine ibraz edilen seçmen kağıdı ile oy kullanacak. Olmayanlar ne yapacak?

5
0

16 Nisan Referandum’una sayılı günler kala seçmenleri telaş sardı. Oy kullanarak Türkiye’nin geleceğine etki edecek olan her seçmen, kendilerine ibraz edilen seçmen kağıdı ile oy kullanacak. Olmayanlar ne yapacak?

Türkiye’nin kritik olarak geleceğini şekillendirecek olan referandum gününe çok kısa bir süre kaldı. Milyonlarca seçmenin oy kullanacağı seçimler 27 Mart’ta Avrupa’da başlatılmıştı. Ülkemizde ise 16 Nisan günü gerçekleşecek olan seçimlerde sandık başına insanlar akın edecekler ve kararlarını verecekler. Bu sandık ziyareti öncesinde ise seçmenlerin seçmen kağıtlarını temin etmeleri ve sandık başkanına ibraz etmesi gerekmektedir.

SEÇMEN KAĞIDI OLMAYANLAR NE YAPACAKLAR

Seçmen kartı bulunmayan vatandaş için ise çözüm T.C. Nüfus Cüzdanı olacak. Resmi olarak geçerliliğini koruyan kimlik belgesini sandık başkanına ibraz edenler oylarını aynı şekilde kullanabilecek ve oyları geçerli olacak. Seçmen kartını ise YSK’nın resmi web sitesinden bilgilerinizi girerek çok kolay bir şekilde edinebilirsiniz.

Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama – E-Devlet

YÜKSEK SEÇİM KURULU SEÇMEN SAYFASI

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here