Ana sayfa Teknoloji Samsung S8 ve Note 8’de Bixby Tuşu Kapatma İptal Etme Nasıl Yapılır?

Samsung S8 ve Note 8’de Bixby Tuşu Kapatma İptal Etme Nasıl Yapılır?

Samsung kullanıcıları tarafından en çok dikkat çeken özelliklerden biri Bixby. Çoğu kullanıcı tarafından beğenilse de, beğenmeyen kullanıcılar tarafından nasıl kapatılacağı merak ediliyor.

7
0

Samsung kullanıcıları tarafından en çok dikkat çeken özelliklerden biri Bixby. Çoğu kullanıcı tarafından beğenilse de, beğenmeyen kullanıcılar tarafından nasıl kapatılacağı merak ediliyor.

Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 kullanıcılarına sunduğu Bixby tuşu özelliği birçok kişi tarafından sevilerek ve beğenilerek kullanılsa da, sevmeyeni de bir o kadar fazla. Bu özelliğin sorun teşkil ettiği kullanıcılar için Bixby tuşu özelliğinin nasıl kapatıldığından bahsedeceğiz.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 telefonlarında bulunan Bixby tuşu özelliği büyük dikket çekiyor. Fakat bu özelliğin her teknolojik yenilikte olduğu gibi seveninin yanı sıra sevmeyeni de mevcut. Kimi kullanıcılar bahsedilen tuş özelliğine alışmış olsalar da, özelliğin problem haline geldiği, kullanırken sorun yaşayan insanların sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Bixby tuşu özelliğinden rahatsız olan kullanıcılar, tuş nasıl kapatılır sorusuna yanıt bulmaya çalışıyorlar.

Telefonun kişisel asistan özelliğini kullananlar için bu tuş büyük rahatlık. Burada bahsi geçen kullanıcılar cihazlarını genellikle iş için kullananlar. Fakat bireysel kullanıcılar için durum aynı değil ve tuş telefonun kullanımını zorlaştırıyor.

Bixby tuşu nasıl kapatılır?

Bu tuşu kullanmak istemiyorsanız kullanımı telefonunuzun ayarlarından kapatmanız mümkün.

Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle, öncelikle Bixby’ çalıştırın ve Bixby Home sayfasında yer alan Ayarlar menüsüne girin. Bu menüde karşınıza çıkacak olan Bixby Key seçeneğini seçin ve burayı “Hiçbir şey açma” (Don’t open anything) şeklinde işaretleyin. Öte yandan Bixby’nin son sürümünü kullananlar ise telefon ekranının üst kısmında yer alan kısa yoldan bu tuşu kapatabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here