Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Samsung Galaxy A Serisi 2018 Model Infinity Ekranla Karşımıza Çıkacak

Samsung 2018 model Galaxy A serisi cihazlarda infinity yani ‘sonsuz’ ekran mı kullanacak? Detaylar içeriğimizde.

Samsung 2018 model Galaxy A serisi cihazlarda infinity yani ‘sonsuz’ ekran mı kullanacak? Detaylar içeriğimizde.

Cep telefonu pazarı her geçen gün büyümeye devam ediyor. Piyasadaki rekabetten dolayı her zaman en iyiyi üretmeye çalışan şirketler her cihazda yeni bir teknolojiyi biz tüketicilerle buluşturuyor. 90’lı yıllarda tanıştığımız cep telefonları ile ilk etapta sadece konuşma yapmak mümkün olurken, daha sonradan gelen mesajlaşma özelliği ile birçok kullanıcının beğenisi kazanılmıştı. Ardından 2000li yıllarda renkli ekran cihazlar piyasaya sürüldü ve cep telefonlarına kamera özelliği eklendi. Günümüzde ise cep telefonları çığır açmış durumdadır. Cep telefonlarımızla bilgisayarlardan yaptığımız birçok işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün olmuştur. Hatta  günümüz cep telefonları profesyonel fotoğraf ve video çekimleri yapmanıza bile olanak sağlıyor.

Cep telefonu sektörünün liderlerinden biri olan Samsung yenilikçi özelliğini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Samsung yeni cihazlarında infinity ekran yani sonsuz ekran kullanacağını duyurmuştu. Samsung infiniry ekranları ilk olarak Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus telefonlarında kullanmıştı. Samsung infinity ekranları Galaxy A serisi cihazlarda kullanacak. Samsung ‘un resmi Twitter hesabı olan Samsung Mobile News hesabından Galaxy A serisine ait fotoğraflar paylaştı. Ekran detayları hakkında henüz net blgiler gelmese de 1080p çözünürlük sunması bekleniyor. Ayrıca 18.5:9 en-boy oranına sahip olacağı düşünülüyor. Samsung 2018 model cihazlarında tek kamera kullanacak gibi görünüyor. Yayımlanan  Galaxy A serisi cihazlarda tek kamera öne çıkıyor. Telefonun arka kısmında bulunan ana kameranın hemen altına parmak izi okuyu sensör yerleştirildiği görülüyor. Ancak parmak izi sensörü kameraya çok yakın bir mesafe dursa da Note 8 den daha iyi görünüyor.

- Advertisement -

Telefonun yan kısmına baktığımız zaman Samsung’un bir yeniliği olan sanal asistanı Bixby için bir tuş konumlandırıldığı görülüyor. Ancak Samsung sanal asistanı Bixby için 2018 model  Galaxy A3 serisinde tuş kullanamayabilir. 

Samsung Galaxy A serisi cihazlarında siyah, altın, mavi ve pembe renk seçenekleri sunuyor. Ayrıca 13 megapixel arka kamera ve 8 megapixel ön kamera bulunmaktadır.

INFINITY EKRAN NEDİR?

Infinity ekran; çerçevesiz dizayn sayesinde ekranda düğme ya da sert detaylar olmadan sürekli, daha büyük ve pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Daha kolay çalışmalar yapılır ve çoklu görevler daha fazla görünür.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.