Ana sayfa Ne Zaman Samsun Ankara Arası Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek?

Samsun Ankara Arası Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek?

Samsun-Ankara arası hızlı tren imkanı ile yolcular çok daha rahat edecek. Hızlı tren ne zaman gelecek?

5
0

Samsun-Ankara arası hızlı tren imkanı ile yolcular çok daha rahat edecek. Hızlı tren ne zaman gelecek?

Samsun Valisi İbrahim Şahin yaptığı  kısa açıklama’da Samsun-Ankara arası hızlı tren konusunda gerekli bilgileri aktardı. Açıklamaya göre,  Ankara-Samsun hızlı tren çalışmaları hızlı bir şekilde ilerlesin diye proje ihalaleri 3’e bölündü. Projeninin sına ermesiyle 3’ü birlikte ihaleye çıkacak. Samsun’dan Ankara’ya hızlı tren ile sadece 1,5 saatte varacak. Sadece Ankara değil, Ankara ile bağlantılı her yere hızlı bir şekilde ulaşma imkanı sağlanacak.

EN ERKEN 2023

Bu dev proje’nin hayata geçirilmesi için 3-5 seneyi bulabilir. Ankara- Samsun hızlı tren hattının hemen yanında yapılacak olan konvansiyonel ve yük trenleri için yeni bir hat daha açılışı yapılacak. Bunlardan 2 tanesi geliş-gidiş hızlı tren olacak. 1 tanesi de normal tren olarak görev alacak. 

Ankara- Samsun arası artık çok kısa bir süreye ineceğinden dolayı o şehirlerde yaşayan vatandaşlar ise çok rahat edecek. Samsun valisi’nin açıklamasına göre;”Bizim hedefimiz 2023’te hızlı trenle başta Ankara olmak üzere diğer yerlere de ulaştırmaktır” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here