Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Sağlıklı Zayıflatan Diyet İçin İdeal Esmer Ekmek Çeşitleri

Diyet yapanların en çok sorduğu sorular arasında zayıflatan ekmeklerin neler olduğu ile ilgili sorulardır. Zayıflatan ekmek çeşitlerinin hangileri olduğuna birlikte bakalım.

Diyet yapanların en çok sorduğu sorular arasında zayıflatan ekmeklerin neler olduğu ile ilgili sorulardır. Zayıflatan ekmek çeşitlerinin hangileri olduğuna birlikte bakalım.

Erkek ya da kadın belirli dönemlerde mutlaka diyete başlar. Ve diyete başlarken insanların akıllarında ilk beliren soru beyaz ekmek yememem lazım hangi ekmeği tüketmeliyim. Bu doğru bir yaklaşımdır. Diyetisyenler üç beyazdan uzak durulması gerektiğini artık insanların akıllarına kazımış durumdalar. O halde diyet yapan kişiler zayıflamak için hangi ekmek çeşidini tüketmeliler. Zayıflatan ekmek türlerinden birkaç önek verecek olursak…

1- Tam Tahıllı Ekmek: Diyet ve zayıflamak dediğimizde aklımıza gelen ilk ekmek çeşidi tam tahıllı ekmek olur. Tam buğday ve tahıllardan yapılmış olan ekmek oldukça doyurucudur ve tokluk hissi verir. Bu konuda da zayıflatmada yardımcı olur. Tam tahıllı ekmeği artık marketlerde, fırınlarda kolayca bulmak mümkün. Tam tahıllı ekmeğin bağırsakları çalıştırıcı ve hazmı kolaylaştırıcı özelliğide bulunmaktadır. 

2- Çavdar Ekmeği: Çavdar ekmeği sağlık bakımdan düşünüldüğünde en sağlık ekmek çeşididir. Fakat tadının ne tutzlu ne de tatlı olması nedeniyle çok beğenilmediği de bir gerçektir. Tok tutan çavdar ekmeği en çok lif oranını barındıran ekmek türüdür. Gerekli miktarda tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olur.

3- Siyez Unlu Ekmek: Bu ekmek çeşidini muhtemelen çoğunuz duymadınız. Bu ekmeğin özelliği siyez ununun genetiği ile oynanmamış tek un çeşidi olmasıdır. Kastamonu çevresinde üretilen bu un ile yapılan ekmekler tokluk hissi vermektedir ve zayıflatmada yardımcı olmaktadır. Lif oranı açısından zengin ve bağırsakları düzenlemede oldukça aktiftir. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.