Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Hakkında Son Durum! Tasarı Meclis Komisyonunda!

Son torba yasa ile sağlıkçılar yıpranma payı alabilecek. Önümüzdeki hafta yasa tasarısı meclis komisyonuna verilecek.

Son torba yasa ile sağlıkçılar yıpranma payı alabilecek. Önümüzdeki hafta yasa tasarısı meclis komisyonuna verilecek.

Sağlık çalışanları uzun bir süredir yıpranma payı almaya çalışıyor. Bunun için sağlik sendikaları çalışma yapıyordu. Önümüzdeki hafta sağlık çalışanlarına verilmesi düşünülen yıpranma payı meclise sunulacak.

SON TORBA YASAYA SAĞLIK ÇALIŞANLARI YIPRANMA PAYI İLE GİRECEK

- Advertisement -

Sağlık bakanı Ahmet Demircan yıpranma payı verilmesi ile ilgili çalışmaların olduğunu fakat mali bütçe kapsamında tartışılacağını belirtti. Yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsaması bekleniyor. Sağlık çalışanlarının aslında kendi aralarında zor ve kolay olan branşları var,  buda planlı takım çalışmasıyla belirlenecek olan  durumlar. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına  yıpranma hakkı verilmesi için tasarının meclise gönderildiğini söyledi. Türkiye de 550 bin sağlık çalışanı var ve herkes yıpranma payı verilecek mi sorusuna yanıt arıyor. Ayrıca yıpranma payı hakkını elde edecek sağlık çalışanları geçmiş yıllara ait olan ücretlerinide alabilecek. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI YIPRANMA PAYI HAKKINI ALIRSA ERKEN EMEKLİDE OLACAK

Aslında sağlık çalışanlarının işi gerçekten çok zor. Kimi yıllarca radyasyona maruz kalabiliyor ,kimi personel hastane efeksiyonu ile sorun yaşayabiliyor. Yasa çıkarsa gerçekten bir sürü çalışan rahat bir nefes alacak. Sağlık Bakanının açıklaması ile sağlıkçılar  bayağı ümitlendi. Sağlık sendikalarınada büyük iş düşmekte. Eğer sendikalar ve bakanlık düzenli çalışırsa bir sürü çalışanın yüzü gülecek.Yasanın çıkmasıyla beraber sağlık sektöründe iyi yönde bir rahatlama olacağı kesin.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.