Ana sayfa Genel Sabah ve Akşam namazlarından sonra “İmam-ı Azam tesbih duası” ve Türkçe Meali

Sabah ve Akşam namazlarından sonra “İmam-ı Azam tesbih duası” ve Türkçe Meali

Kıyamet günü azaptan kurtulmak için sabah ve akşam namazlarıdan sonra okunması gereken İmam-ı Azam Tesbih Duası ve türkçe anlamı yazımızın devamında.

3
0

Kıyamet günü azaptan kurtulmak için sabah ve akşam namazlarıdan sonra okunması gereken İmam-ı Azam Tesbih Duası ve türkçe anlamı yazımızın devamında.

Kıyamet gününde azaptan kurtulmak için okunacak dua olan İmam-ı Azam Tesbih Duası, İmam-ı Azam’ın bir rüyası üzerine insanlığa inmiştir.

İMAM-I AZAM TESBİH DUASI

Sübhanel ebediyyil ebed. Subhanel vahidil ehad. Sübhanel ferdis samed. Sübhane rafi’issemai bi ğayri amed. Sübhane men besatal arda ala main cemed. Sübhane men helekal halka fe ahsahum aded. Sübhane men kasemer rizka ve lem yense ehad. Sübhanellezi lem yettehiz sahibeten vela veleda. Sübhanellezi lem yelid ve lem yüled ve lem yekun lehü küfuven ehad.

TÜRKÇE AÇIKLAMASI
Ebedi olan Allah, her türlü noksanlardan münezzehtir. Vahid – Ehad olan Allah münezzehtir. Ferd ve Samet olan Allah münezzehtir.. Gökleri direksiz yüksekte tutan Allah münezzehtir. Yeri, donup yoğunlaşmış suyun üzerinde yayan Allah, münezzehtir. Bütün mahlukları yaratan ve onları bir bir sayan Allah münezzehtir. Rızkın taksimatını yapan ve hiçbirini unutmayan Allah münezzehtir. Ne eş ne de çocuk edinmeyen Allah, münezzehtir. Doğurmayan, doğmayan ve hiçbir dengi olmayan Allah münezzehtir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here