Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Rom fiyatları 2019 – Güncel markalarına göre zamlı rom fiyatları ne kadar oldu?

Türkiye’de belli zamanlarda alkollü içkilere zam uygulanmaktadır. Rom fiyatları yapılan yeni yıl zammın ardından ne kadar oldu, kaç para oldu, ne kadardır, kaç TL’dir? Zamlı, yeni, en son, güncel rom fiyatları, rom satış fiyatları listesi haberimizin devamında yer almaktadır.

Türkiye’de belli zamanlarda alkollü içkilere zam uygulanmaktadır. Rom fiyatları yapılan yeni yıl zammın ardından ne kadar oldu, kaç para oldu, ne kadardır, kaç TL’dir? Zamlı, yeni, en son, güncel rom fiyatları, rom satış fiyatları listesi haberimizin devamında yer almaktadır.

Rom, alkol derecesi yüksek olan içkilerden bir tanesidir ve şeker kamışı suyu, melası ve damıtılmasından arta kalan vinasın su ile karıştırılmasından üretilmektedir. Romdaki alkol derecesi ez %37,5 olarak bilinmektedir. Romun çeşitleri arasında, Blanco, Oro ve Anejo vardır. Light rom olarak bilinen markaları ise Havana Club ve Bacardi’dir.

Rom Fiyatlarındaki Son Durum Ne

Türkiye’de tüketimi sıklıkla artan rom, diğer ülkelere göre fiyatı daha pahalıdır. Ülkemizde uygulanmakta olan vergiler diğer içkilerde olduğu gibi rom fiyatlarını da etkilemektedir. Ülkemizde rom fiyatlarına Katma Değer Vergisi ve Özel Tüketim Vergisi uygulanmaktadır ve 1 şişe rom içeceğinin neredeyse yüzde 60’ından fazlası vergilere gitmektedir. Sık sık zam uygulanan içki fiyatlarına, yeni yıla girdiğimiz bu günlerde de zam uygulanmıştır. Haberimizin devamında zamlanan rom fiyatlarına ve güncel rom fiyatlarına değineceğiz.

Güncel Rom Fiyatları

Güncel rom fiyatlarına geçmeden önce gösterilen satış fiyatlarının, rom markalarınca konulan satış fiyatları olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu fiyatlar belli satış noktalarına göre çok az da olsa farklılık gösterebilmektedir.

2019 Bacardi Fiyatları

En popüler rom olarak bilinen Bacardi’nin üretimine 1862 yılında Küba’da başlanmıştır. Bacardi tüketimi çok yaygın olmakla beraber, kokteyl yapımında en çok kullanılan rom türüdür. En yeni Bacardi fiyatlarına aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

Havana Anejo Anos 70 cl Rom : 150,00 TL

Havana Anejo Blanco 70 cl Rom : 165,00 TL

Havana Seleccion De Maestros 70 cl Rom : 250,00 TL

Güncel Havana Club Fiyatları

Dünyada en çok hasılat elde eden rom markalarından bir tanesi olan Havana Club 1934  yılından itibaren üretilmektedir. Küresel piyasalarda neredeyse 120’den fazla ülkeye ihracat yapan Havana Club, Küba’da üretilmektedir. Havana Club fiyatları ne kadar aşağıdaki listede bu sorunun cevabı yer almaktadır.

 Havana Anejo Anos 70 cl Rom : 150,00 TL

Havana Anejo Blanco 70 cl Rom : 165,00 TL

Havana Seleccion De Maestros 70 cl Rom : 250,00 TL

Malibu Fiyatları Ne Kadar

Malibu, Karayip Adalarında üretilen rom ve Hindistan ceviziyle harmanlanmasıyla oluşan ve tatlı içkiler grubuna girebilecek bir içkidir. Likör mü yoksa rom mu olduğu kafa karışıklığı yaratmaktadır. Bunun sebebi bazı ülkelerde likör bazılarında ise rom olarak tanımlanmasıdır. Malibu diğer rom markalarına göre daha kaliteli bir şişede satılmaktadır ve yüzde 21 oranında alkolden oluşmaktadır. Türkiye’de 1 litrelik olarak satışa sunulmamıştır. Malibu’nun ülkemizdeki satış fiyatlarını listede gösterilmiştir.

Malibu 50 cl Rom : 115,00 TL

Malibu 70 cl Rom : 145,00 TL

Yeni Captain Morgan Fiyatları

Captain Morgan, dünyada üretildiğinden beri en bilinen ve tüketilen rom markalarından bir tanesidir. Diğer rom markalarından en büyük özellik yumuşak içiminin olmasıdır. Captain Morgan fiyatları, zamlanmıştır ve yeni satış fiyatı aşağıdaki listededir.

Captain Morgan Gold 70 cl Rom : 132,50 TL

Captain Morgan White 70 cl Rom : 132,50 TL

Türkiye’de Zacapa Fiyatları

Fiyatları diğer rom markalarına nazaran bir hayli pahalı olan Zacapa Guatemala’da üretilmektedir. Güncel fiyat listesi aşağıdaki gibidir.

70 lik Zacapa Rom Fiyatı  275,00 TL

Ülkemizde diğer alkollü içeceklerde olduğu gibi rom fiyatlarına da zam uygulanmıştır. Bu sebeple rom içkisine çok tüketenler, yeni yılda uygulanacak olan rom fiyatlarını merak etmekteler. Haberde verdiğimiz fiyatlar en yeni fiyatlardır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.