Ana sayfa Genel Regaip Kandili duası – Nihat Hatipoğlu duası

Regaip Kandili duası – Nihat Hatipoğlu duası

Mübarek 3 aylara gelindi. 2017'nin ilk kandil gecesi de bu akşam başlıyor. Recep ayının ilk Cuma gecesi olarak kabul edilen Regaip Kandili için edilecek dualar merak ediliyor. Nihat Hatipoğlu duası online olarak izlenebiliyor.

9
0

Mübarek 3 aylara gelindi. 2017’nin ilk kandil gecesi de bu akşam başlıyor. Recep ayının ilk Cuma gecesi olarak kabul edilen Regaip Kandili için edilecek dualar merak ediliyor. Nihat Hatipoğlu duası online olarak izlenebiliyor.

Müslümanlar için oldukça önemli olan kutsal üç aylara gelindi. Recep, Ramazan ve Şaban ayları ibadetler ve dualarla geçecek. Recep ayının başlangıcı ile birlikte de ilk kandil gecesi mübarekleniyor. Recep ayında ilk Cuma gecesi idrak edilen Regaip Kandili’nin dualarla ibadetlerle geçirilmesi öneriliyor.

Anlamı bir çok ihsan olan Regaip’in gününde oruç tutmakta oldukça faziletlidir. Duaların ve ibadetlerin arşa ulaştığı bugünde Nihat Hoca’nın yaptığı dualarda merak ediliyor.

KANDİL GECESİ DUASI NASIL OLMALIDIR, NİHAT HATİPOĞLU NE ÖNERİYOR

İhsan gecesi olan bu kandilde edilecek olan dua da önem arz etmektedir. Bu gecede eller açılarak Rab’dan şefaat dilenmeli ve ibadet edilmelidir. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ise bu günde edilmesi gereken Peygamber Duasını açıkladı. Peygamberimizin duası ise şu şekildedir;

“Allah’ım, recep ve şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi ramazan ayına kavuştur”. 

Bu dua her ibadet sonrasında tekrarlanarak namazlardan sonra tesbihat yapılmalı mümkün seviyede Kur-an’ı Kerim okunmalı ve sevdiğimiz insanlarla bugü tebrikleşilmelidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here