Ana sayfa Genel Recep Ayının 15. Gününü hangi namaz kılınır? Hangi dualar okunur? Günün önemi

Recep Ayının 15. Gününü hangi namaz kılınır? Hangi dualar okunur? Günün önemi

Recep ayının 15. Günü müslümanlar için ayrı bir manevi değer taşır. Bugün kılınacak namaz ve okunacak sureler haberimizin detaylarında.

3
0

Recep ayının 15. Günü müslümanlar için ayrı bir manevi değer taşır. Bugün kılınacak namaz ve okunacak sureler haberimizin detaylarında.

Müslüman alemince mübarek olan üç aylara girdik. Kabul edilen üç ayların her birinin ayrı bir fazileti var. Recep ayının 15. günü ise islam alemi tarafından ayrı bir manevi değer taşır. Bu aylarda yapılan ibadetler, edilen dualar ve kılınan namazlar Allah katında kabul görür.

Yaklaşan Ramazan ayı ile beraber müslümanlarda ibadetlerini yerine getirebilmek için son hazırlıklarını yapmakta. Recep ayının 15. gününde kılınması gereken bir namaz vardır. Bu namaz 14 rekattan oluşur. Bu mübarek namazın her rekatında okunması gereken dualar da bellidir. Her müslümanın Recep ayının 15. gününde bu namazı kılması farz olunur. Kılınması gereken bu mübarek namazda okunması gereken surelerde aşağıda belirtilmiştir.

Hangi Dualar Okunur?

Niyet ederken başlanılan namazın her rekatında bir defa “Fatiha”, yirmi defa “İhlas”, üç defa “Felak” üç defa “Nas” surelerini okunur. Bu şekilde 14 rekat namaz kılındıktan sonra on defa salavat getirilir. Salavat getirildikten sonra 30 defa da, “Sübhânallâhi velhamdü lillâhi Velâ ilahe illallâhû vallâhû ekber” duası okunur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here